Skocz do zawartości
Vami

Problem z kartą dźwiękową

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ostatnio doświadczyłem dziwnego problemu prawdopodobnie z mojej winy - przenosiłem PC do innego pokoju wszystko śmigało świetnie oprócz jednego wiatraka z obudowy który chodził jakby chciał a nie mógł i generował strasznie nieprzyjemny i głośny dźwięk - temperatury miałem spoko więc postanowiłem go wykręcić. Po wykręceniu wiatraka audio siadło kompletnie - realtek wykrywa urządzenia ale nic nie słysze na słuchawkach w przypadku głośników jest buczenie,piski i w tle dźwięk okrutnie stłumiony przy podgłośnieniu głośników na full dźwięk jest ledwo słyszalny w tle pośród niechcianego buczenia. Możliwe, że coś nieumyślnie zepsułem ale nie mam pojęcia jak mogłem to zrobić będąc szczerym bo nic oprócz wiatraka nie ruszałem. Udałem się z pomocą do wujka google i próbowałem wszelakich dostępnych sposobów na naprawę. Płyta : MSI B85M-E45 Zasilacz : Thermaltake 530w jakby ktoś był ciekawy specyfikacji.

Co robiłem w tym zakresie

- Reinstall sterowników do dźwiękowej z ówczesnym wyczyszczeniem starych z rejestru

- Przepinanie na różne sposoby listw z uziemieniem, bez uziemienia.

- Format/Zmiana windowsa

- Zabawa w managerze dźwięku

- Testowanie na linuxie z virtual boxa.

- Sprawdzałem w środku czy nie odpiąłem audio na płycie - ale wszystko było na mniejscu piny nie były wygięte ani nic z tych rzeczy, zasilacz też dobrze podpięty.

Zadne z powyższych nie dalo efektu

 

Podsumowując : Na słuchawkach kompletnie nic, głośniki brzęczą, buczą, piszczą a właściwy dźwięk  jest okrutnie wytłumiony.

 

Kompletnie nie mam pojęcia co mogło pójść nie tak i co potencjalnie mogło się zepsuć i w jaki sposób jakby ktoś miał jakieś rady to byłbym okrutnie wdzięczny.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...