Skocz do zawartości
arturtieria

Komputer przestał się uruchamiać

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postaram się opisać problem w dość dużym skrócie...

 

Konfiguracja:

Fractal Design Newton R3 1000W

Gigabyte GeForce GTX980Ti 6GB

MSI Z170A GAMING M9 ACK s1151 Z170

Intel Core i7-6700K 4.2 GHz

SSD Samsung 950 Pro M.2 NVM 256GB

KINGSTON HyperX DDR4 Fury Black 16GB/2133 2x8GB

Thermaltake Chaser A71 LCS

BenQ XL2411Z

 

Wszystko działało poprawnie, bez jakichkolwiek oznak problemu. Po wyłączeniu komputera udałem się do pracy, lecz po powrocie komputer nie wstaje... Napięcie leci na wszystkie podzespoły, tak jak być powinno, ale komputer stoi i nie daje żadnych oznak życia. Głośniczek milczy.

Czytałem tu i ówdzie, następnie wykluczając poszczególne podzespoły.

Zasilacz ? raczej nie biorę go pod uwagę

RAM - Przekładany do innych slotów (bez zmian)

Procesor - Temperatury przed awarią (33-41C) raczej graniczy z cudem jakakolwiek awaria

 

Grafa - nie mam innej możliwości jak ja usunąć i uruchomić komputer na zintegrowanej (bez zmian)

Mobo - tutaj moje pomysły się skończyły... ew. możliwość sprawdzenia ?

 

Osobiście stawiałbym na mobo, wszystkie podzespoły na gwarancji. Chciałbym upewnić się na 100% przez wysyłką.

 

Drugi temat raczej prosty, zastanawiam się nad zakupem innego bloczka na procesor.

EK introduces monoblock for MSI® Z170A Gaming M7 motherboard - co o nim myślicie ? ew. inne sugestie ?

Dodatkowo jeżeli myślicie, że coś w moim zestawie doszczętnie nie pasuje, piszcie śmiało... Komputer potrzebuje na gwałt, dlatego koszta i ew. wymiana jakiegokolwiek podzespołu, nie stanowi żadnego problemu. Z góry dziękuje za pomoc, ewentualne wskazówki. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny przypadek, zasilacz dawał napięcia, a komputer nie startował (nic się nie działo). Na innym zasilaczu ruszył bez problemu. Sprawdź czy włączysz sam zasilacz, na sucho jak nic jest podpięte. Polecam sprawdzić na innym zasilaczu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... nie wiadomo czego się uczepić. Reset biosu plus ewentualnie wyciąganięcie bateryjki?

 

Naturalnie sprawdzone, bez zmian...

 

Miałem identyczny przypadek, zasilacz dawał napięcia, a komputer nie startował (nic się nie działo). Na innym zasilaczu ruszył bez problemu. Sprawdź czy włączysz sam zasilacz, na sucho jak nic jest podpięte. Polecam sprawdzić na innym zasilaczu.

 

Niestety nie mam takiej możliwości... To jest mój największy problem...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka mozliwosc trzeba zewrzec odpowiednie piny i podlaczyc pod cos zeby nie pracowal bez obciazenia, dysk albo naped optyczny, musis poguglowac. Widziałem nawet tutaj na forum opis tego w sekcji zasilacze i któryś z przyklejonych tematów.

 

Edit: oglądałeś kondesatory na płycie głównej? Jak masz po gwarancji na zasilacz to otwórz go i zobacz czy coś się w środku dzieje. Ale wczesniej bym go sprawdził.

Edytowane przez Soobek_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...