Skocz do zawartości
zulik_

Lenovo G505 poprawa wydajności w codziennych zastosowaniach

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

trafił do mnie taki oto laptop znajomego, z prośbą żeby poprawić wydajność w codziennych zastosowaniach. Po odpaleniu lekko się załamałem - AMD APU e1-2100 1GHz i 4GB RAM DDR3 radzą sobie faktycznie średnio nawet podczas przeglądania internetu. Nie mówiąc o czasie uruchamiania systemu, czy nawet samym odpaleniu przeglądarki. Laptop stoi na Win10. W zwiąku z tym mam pytanie, co można zrobić żeby chociaż internet dał się płynnie przeglądać. Procesy w tle i niepotrzebne usługi powyłączane, na dysku porządek i praktycznie pusto, co nie dało efektu. Zastanawiam się czy po dołożeniu drugich 4GB RAM albo ssd coś by się poprawiło. Z drugiej strony jeśli nie to szkoda inwestycji, stąd liczę na poradę :)

 

Pozdrawiam!

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej. Dokładanie RAM kompletnie nie ma sensu.

 

Najlepiej kierunek allegro-olx-śmietnik, a jak nie to dokupienie SSD i podmiana za HDD. Tutaj poprawa będzie wyraźnie widoczna, no ale ograniczenia przez CPU niczym nie przeskoczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram przyszedł mi do głowy dlatego że jest współdzielony z tym nieszczęsnym apu. SSD z tego co widzę po moim nie młodym lapku na pewno wpłynie na czas uruchamiania systemu i otwierania programów, ale czy na przykład wpłynie na ładowanie stron? Tu mam wątpliwość. Niestety na ten moment allegro/olx/kosz nie wchodzi podobno w grę bo to była pierwsza informacja jaką przekazałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...