Skocz do zawartości
braveheart21

Jaka karta - mały dylemat, pomożecie?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

stoję przed małym dylematem dotyczącym karty. Niedawno rozstałem się ze swoją wysłużoną 7950 WF3 od Gibabyte'a. Planowałem zakup GTXa 1060 3 GB od MSI lub słabszego 6GB (typu WF OC od Gibabyte'a). Ewentualnie, jeśli w BlackFriday byłaby jakaś promocja na 1060 6GB Gaming X od MSI - celowałbym w tą kartę (ale to chyba tylko marzenia, że go przecenią :> ). Gram raczej sporadycznie - około 8h w tygodniu, ale zdarza się że i mniej. Ostatnio głównie Wiedźmin, ale czasami wracam do D3.

Zdarzyło mi się jednak zmienić monitor na LG 29UM68-P, który obsługuje technologię FreeSync. Wstępnie o tym poczytałem i do końca ciężko mi zdecydować: jedni piszą, że to trochę marketing i V-Sync jest już lepszy, lub NoSync - a niektórzy że płynność w grze jest odczuwalna powyżej 40klatek - jak przy V-Syncu 60klatek.

Zatem mógłbym kupić kartę RX 470, który mi tego FreeSynca zapewni. Wybrałbym pewnie wersję MSI, bo cenię sobie ciszę i komfort. Zmieniam kartę głównie dlatego, że stara wyła na maksa w W3. :mellow:

 

Zatem ten mój dylemat jest taki: czy brać tego RX470 - bo wspiera FreeSynca (będzie też tańszy), czy nie warto i iść po GTX-a (szybszy i ma mniejsze zużycie prądu i V-sync mi wystarczy).

Czytałem też coś o narzutach na procesor GPU od AMD. Mój to i7 3770 (bez k), niekręcony, płyta MSI Z77A-GD55.

 

Co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...