Skocz do zawartości
CreatiV

Z170 problem z biosem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ok. 3 miesiące temu kupiłem zestaw komputerowy za ok 7000 zł. Na początku obyło się bez większych problemów, jednak przeczytałem, że moje pamięci ( o takie https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-2x4gb-3200mhz-cl16-f4-3200c16d-8gvkb-788179/ ) mogą chodzić na wyższych taktowaniach, wiec postanowiłem się tym zająć. Niestety gdy tylko włączam profil X.M.P. w biosie płyty ( https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z170-d3h-z170-dualddr4-2133-satae-hdmi-dvi-d-sub-type-c-atx-ga-z170-d3h-766004/ ) to wywala błąd bootowania. Stąd moja prośba o pomoc. Dodam jeszcze że na taktowaniach standardowych niema najmniejszego problemu ze stabilnością itp. 

 

P.S. Jeszcze w ostatnim czasie FPS w Wiedzminie 3 spadły z 75-70 do mniej więcej 60. Czy to może mieć jakiś związek? 

Edytowane przez CreatiV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw ręcznie 3 000 mhz CL15 lub inne wartości i sprawdź .

 

Możesz też podbić napięcie zasilające dla ramu , ew. inne napięcia .

 

Możesz też zaktualizować bios , może wpisy XMP dla 3200 mhz są skopane .

 

Co do spadku FPS-ów w Wiesku 3 - ustawienia cały czas te same ?

 

Nic się nie przegrzewa , z dyskami też OK czy coś się dzieje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

manualna zmiana nic nie daje. Komputer startuje tylko na 2133 Hz zaraz spróbuje zaktualizować bios. A co do wieśka to wszystko jest tak samo jak wcześniej, temperatury też spoko, dysk siedzi na 3-4% zużycia. Wygląda to tak jakby karta przestała sobie radzić z hair works. Nie wiem o co chodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko mam pytanie, Jak dokładnie ustawic timingi w biosie? Srednio widze taka opcje.I jakie napiecia powinienem ustawic? X.M.P. Ustawialo 1.35.

Bios zaktualizowany, profil X.M.P dziala :D dziekuje bardzo za pomoc. A w sprawie tego wieska macie jeszcze jakies pomsly?

Edytowane przez CreatiV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...