Skocz do zawartości
arteq86

Pomoc w wyborze audio

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję głośników do komputera.

Jako, że ograniczony jestem miejscem chciałem się zapytać, który z wymienionych zestawów może grać najlepiej.

 

Samson MediaOne BT3, BT4, 

Edifier Studio 1280T

Bose Copmanion 2 III

 

Miałem okazje posłuchać Bose, pozostałej dwójki niestety nie.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microlab Solo 6C/7C. Jak nie chcesz/nie masz miejsca na suba, to wielkość membran i samych głośników ma wtedy znaczenie.

 

O ile Solo6C do odsłuchu przy kompie jeszcze powinno oblecieć, o tyle nie bardzo widzę odsłuch bliskiego pola przy 7C (prędzej bym je widział jako kolumny do telewizora oddalonego o te 2,5-3 metry od widza). Inna sprawa, że zamiast solo 6 wolałbym Edifier 2600. Tak poza tym, to wypłynęło sporo konkurencji 2.0 z 5-6,5" wooferami, więc pewnie znajdzie się jeszcze coś ciekawego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolumny niewiele się zmieniają na przestrzeni czasu, tak więc jeżeli coś było dobre 10 lat temu, będzie dobre i teraz. Szkoda tylko, że autor tematu nie określił się z budżetem, zawęziłby w ten sposób wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat budżet mam tak mnw w przedziale podanych głośników. Około 500 zł.

Dodatkow Solo wydają mi się za duże.

Jest to tymczasowa opcja bo ograniczony jestem miejscem na tą chwilę w przyszłości chcę kupić coś lepszego więc nie widzę sensu wydawać więcej no a obecnie siedzę i korzystam z głośnika xiaomi portable. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolumny niewiele się zmieniają na przestrzeni czasu, tak więc jeżeli coś było dobre 10 lat temu, będzie dobre i teraz. Szkoda tylko, że autor tematu nie określił się z budżetem, zawęziłby w ten sposób wybór.

 

Dzisiejsze kolumny z wbudowanym wzmakiem, mają mniejsze szumy własne (jest postęp w tanich wzmacniaczach). Głośniki mają większy skok zawieszenia, dzięki czemu można np. zejść niżej przy tej samej wielkości głośnika (jest postęp w konstrukcji głośników). W lepszych kolumnach aktywnych jest DSP np. równające charakterystyki itp. . W ogóle dzisiaj można kupić tanie aktywne kolumny (aktywne, w sensie z aktywnym podziałem pasma, gdzie nie ma pasywnej zwrotnicy, tylko podział jest przed wzmacniaczami), 10 lat temu tanich kolumn z podziałem pasma przed wzmacniaczami raczej nie było.

Akurat budżet mam tak mnw w przedziale podanych głośników. Około 500 zł.

Dodatkow Solo wydają mi się za duże.

 

 

Mackie CR4 ? Nie słuchałem tego, ale radzę zwrócić na nie uwagę, bo ta firma dziadostwa nie produkuje (jest to znany producent sprzętu studyjnego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma mało miejsca to czemu polecacie solo które mają br z tyłu czyli muszą stać minimum 30cm od tyłu pleców od ściany czyli głośniki od frontu wyjdą ponad pół metra od ściany gdzie sens gdzie logika?

 

Idź w edifiery albo szukaj używanych presonus eris e5 4.5 do 500 spokojnie wyrwiesz tylko problem z głośnością bo trzeba sterować ja z systemu jeśli nie dokupisz żadnego interfejsu audio ale dźwięk jak na bliskie pole zrekompensuje wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spośród zestawów jakie się przewinęły przez ten topic to tylko Edki, kwestia ile masz na wydanie, jeżeli do max 500 to R1280T albo R1600, może się trafia w dobrej cenie R1700.

Na pewno dobrym zestawem byłyby R2600 ale to już poza zasięgiem cenowym niestety, ceny poszły w górę bo marka została wykreowana i ma wzięcie, na początku jak Edifier wszedł na polski rynek ceny były przystępniejsze, ja swoje R2730DB kupiłem dwie stówy taniej niż obecnie stoją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 500zł jest opcja używka amplituner od mini wieży np. onkyo plus kolumny drewno, dużo miejsca nie zajmuje, a dodatkowo masz radio, budzik, normalny pilot, możesz podłączyć inne segmenty jak będzie trzeba a jakość raczej też lepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym " jakość raczej też lepsza" to się zagalopowałeś z deka.

A odnośnie radia, budzika itd - jak żyję 30 lat to jeszcze nigdy nie skorzystałem z budzika w mini wieży.

Z radiem też nie problem, odpalasz radio w telefonie i po BT leci sygnał do głośników.

Normalny pilot - a co więcej sterujesz z takowego multimedialnego kombajnu niźli z takiego prostego użytego w edkach ? Nadal tylko głośnością - więc po co w ciul większy pilot, więcej guziczków z których i tak się nie korzysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...