Skocz do zawartości
Cybor

Asus Gtx 1070 i problem z BIOS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio wymieniłem u siebie w kompie kartę graficzną z Asus Gtx 970 OC na Asus Gtx 1070 OC. Piszę tutaj, bo nigdzie nie znalazłem rozwiązania mojego problemu :/

 

Usunąłem stare sterowniki za pomocą DDU.

 

Pierwsze uruchomienie z nową karta w slocie PCIe x16 i czarny ekran, ale wiem że Windows się uruchomił. Przepiąłem kabel na kartę zintegrowaną, system odpalił i wziąłem się za instalacje sterowników z płyty. Po instalacji, ponowna próba uruchomienia nowej karty w slocie PCIe x16 i nadal czarny ekran, ale system się uruchamiał. 

 

Przepiąłem kartę na slot Pcie x8, uruchomiłem komputer i po chwili ekran włączył się po załadowaniu Windowsa, ale nie podczas ładowania BIOS-u. Uruchomiłem parę gier ,żeby sprawdzić czy będzie wszystko działać i nie było żadnych problemów.

 

Przepiąłem później kartę na slot PCIe x16 i tym razem ekran uruchomił się ,ale dopiero po załadowaniu Windowsa. 

 

Chciałem zaglądnąć do BIOS-u, po wciśnięciu klawisza DEL, ekran pozostaje w stanie spoczynku i nic się nie uruchamia, i co ciekawe, kiedy po próbie wejścia do biosu resetuje kompa i chcę wejść do Windowsa, nic się nie ładuje, nawet Windows i muszę powtarzać wszystkie poprzednie kroki.

 

Co robiłem żeby rozwiązać problem:

 

-Resetować BIOS

-Dociskać kartę w slocie

-Wyłączać kartę zintegrowaną ( W BIOS-ie priorytet ma karta z PCIe)

-Wkładać starą kartę (970) i na niej wszystko działa.

-Czyścić komputer

-Odłączyć wszystkie urządzenia USB.

-Aktualizować BIOS płyty głównej do najnowszej wersji (BETA)

 

 

 

Specyfikacja komputera:

 

Procesor: Intel® Core i7-4790K CPU @ 4.00GHz

Płyta główna: Gigabyte Z97X-Gaming 3 Rev. 1.1  wersja bios: f8d

RAM: Kingston 8192 MB (DDR3-2400) 2x8GB

Grafika:  ASUS Gtx Strix 1070 OC

SSD: Crucial_CT250MX200SSD1

HDD: Western Digital WDC WD10EZEX-00WN4A0

Zasilacz: Thermaltake evo blue 2 650W

 

Screen z GPU:

8ha.png

 

 

Czy ktoś ma jakieś pomysły ?

Czy ta karta jest uszkodzona ?

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim kablem masz podłączony monitor ? bo wydaje mi się że gdybyś miał podłączony przez DVI , który ma najwyższy priorytet w tej karcie to obraz pojawił by się od razu w biosie . Ja mam podłączone 2 monitory i telewizor do swojego GTX 1080 i trochę kombinowałem z wyjściami żeby obraz pojawiał się na głównym monitorze przy starcie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim kablem masz podłączony monitor ? bo wydaje mi się że gdybyś miał podłączony przez DVI , który ma najwyższy priorytet w tej karcie to obraz pojawił by się od razu w biosie . Ja mam podłączone 2 monitory i telewizor do swojego GTX 1080 i trochę kombinowałem z wyjściami żeby obraz pojawiał się na głównym monitorze przy starcie .

Z ciekawości co zrobiłeś aby przy podpiętym zarówno dvi oraz dp, to monitor podpięty po dp miał priorytet przy starcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...