Skocz do zawartości
Minemaniak1

Monitor do 1600zł, 16:10, głównie programowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Chcę zakupić monitor, do wydania mam 1500-1600zł. Używany będzie głównie do programowania, ale czasami jakąś gierkę się odpali, dlatego fajnie by było jakby czasy reakcji były z 5-6ms, raczej nie większe, oraz żeby nie męczył zbytnio oczu. Co do przekątnej, chciałbym coś między 24' a 27', raczej bliżej 24. Jestem przyzwyczajony do monitorów 16:10, uważam że takich wygodniej się używa i jeśli to możliwe chciałbym przy takim zostać, ale z tego co widziałem, to nie są zbyt popularne i trochę odchodzą w przeszłość. A, raczej nie będę szybko zmieniał i ładnych parę lat będzie musiał posłużyć, więc raczej coś co jest znane jako mało awaryjne. To chyba tyle z preferencji, na matrycach i innych parametrach monitorów się zbytnio nie znam, więc tutaj zakończę. Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Dell U2515H ? 16:9, ale za to 25", więc nie stracisz dużo na wysokość wzgl. 24" 16:10:

 

http://www.displaywars.com/24-inch-16x10-vs-25-inch-16x9

 

... za to ma całkiem przyzwoitą rozdzielczość 2560x1440. Nie wiem czy robisz w Visual Studio, ale tam zawsze dobrze jest mieć ogrom przestrzeni (np. jak projektujesz interface i na dole masz podgląd do XAML) ... 25" powinno oblecieć.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Dell U2515H ? 16:9, ale za to 25", więc nie stracisz dużo na wysokość wzgl. 24" 16:10:

 

http://www.displaywars.com/24-inch-16x10-vs-25-inch-16x9

 

... za to ma całkiem przyzwoitą rozdzielczość 2560x1440. Nie wiem czy robisz w Visual Studio, ale tam zawsze dobrze jest mieć ogrom przestrzeni (np. jak projektujesz interface i na dole masz podgląd do XAML) ... 25" powinno oblecieć.

 

 

Wydaje się całkiem fajny. Przeglądając opinie natrafiłem na coś takiego:

 

 

 

Zanim kupisz monitor z podświetlaniem LED licz się z tym iż srebrzenie monitora jest na tyle mocne, że na tym monitorze czarnego koloru nie zobaczysz. W ciemnym pokoju idzie oszaleć przez te podświetlanie matrycy. Nie polecam, drugi raz bym tego nie kupił. Serwisowany był i na to nie ma rady tzn. na srebrzenie "ten typ tak ma!"

 

Czym jest to srebrzenie, i czy przeszkadza podczas siedzenia np. w nocy?

 

Jeśli nie ma niczego fajnego w 16:10 a to "srebrzenie" nie jest jakimś problemem, to chyba będę szedł w to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa, to obecnie każdy LCD ma podświetlenie LED. Poza tym, przy podświetleniu CCFL też były defekty na IPS pod kątem na czarnym.

 

Teraz jak to wygląda na przykładzie innego modelu z IPS:

 

W pracy mam jakieś IPS LG 21,5" i srebrzenia przy normalnej pracy nie widzę (a jestem pedant). Natomiast nie wiem, czy na tym DELL U2515H jest dobrze/źle ze srebrzeniem, bo niestety go nie widziałem na żywo.

Edytowane przez Kyle
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...