Skocz do zawartości
Drizz

Thermaltake 550w London Wielki problem....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie mam w tej chwili komputer u siebie i wielki problem za nim coś postanowie chcę się was poradzić

Koputer:

FX8320/4.5/1.4v z takimi ustawieniami działał

Asus M5A97 R2.0

16gb DDR3/4x4

GTX970

SSD/crucial 500GB

HDD/WD Blau 

Therlmatake 550w London GOLD

 

Problem polega na tym,że pewna osoba postanowiła wymienić zasilacz z BQ 520w na Thermalteka i kartę graficzna z 750TI na GTX970. Po wymianie i włączeniu komputera poczuła zapach spalenizny,więc wyłączyła komputer i przyniosła go do mnie.Gdy go włączyłem  wyglądało że wszystko jest ok, system załadował się ale po chwili zauważyłem ,że system nie widzi dysku HDD.Zrobiłem standardową procedurę,wszedłem do Biosu żeby zobaczyć co i jak,podpiąłem  dysk w inny port SATA ale nic to nie dało.Więc stwierdziłem że dysk jest uszkodzony.Następnie zobaczyłem że nie widzi napędu DVD i teraz się zaczęło. Postanowiłem podpiąć swój napęd,uruchomiłem kompa i napęd poszedł z dymem , wsadziłem swój dysk HDD (oczywiście nie potrzebny) poszedł z dymem i na koniec biały dym poszedł z dysku SSD. Wszystko wiadomo co się stało ale co jest przyczyną?? Oczywiście mogę domyślać się ,że zasilacz lub płyta.Ale w jaki sposób?? Zasilacz markowy,chodził z tą kartą przez 6 mięsięcy u brata osoby co przyniosła mi ten komputer bez najmniejszych problemów,sam wszystko instalowałem i miałem ciągły kontakt z tym komputerem..Brat wyjechał a zasilacz i kartę  po prostu  oddał bratu.

Moje ogólne pytanie które chcę zadać to:

co może być przyczyną, że komputer pali wszystko na SATA,uruchamia się bez problemu,nawet teraz jak już niema żadnego dysku i napędu to normalnie startuje do biosu,jeszcze jak był dysk z systemem porobiłem testy FurMark,OCCT i zero problemów.Nie wiem czy winny jest zasilacz czy płyta główna,która też działała bez zastrzeżeń ,żadnych restartów itd.Panowie podpowiedzcie coś lub wyraźcie swoje opinie, bo sam sobie nie poradze.

Dzięki za wszelką pomoc i pozdrawiam

 

PS:

Do moderatorów,jeżeli tema jest nie tam gdzie być powinien , proszę przenieście go ale nie usuwać

Edytowane przez Drizz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernik w rękę i zobacz jak wyglądają napięcia we wtyczkach SATA i Molex.

Jakbym miał miernik i pojęcie o pomiarach to bym Cie posłuchał.Ale mi bardziej chodzi o to czy oprócz zasilacza może być inna przyczyna,chociaż pomiar wartości napięć, dało by odpowiedź to niestety nie posiadam ani sprzętu ani wiedzy.Zasilacz mogę zareklamować, nie ma problemu ale czy jeżeli zasilacz "żyje"a karta,procesor,wentylatory działają to czy  powód może być gdzie indziej ??? Po prostu, musze się czegoś złapać i od czegoś zacząć i szukam najprawdopodobniejszej przyczyny, żeby nie wpędzać siebie i kogoś w koszta,jak kupi następny dysk.Bo zasilacz jak już w cześniej napisałem można reklamować ale płyty juz nie a dysków wiecej nie mam,więc muszę na cos postawić i tu nie oczekuje odpowiedzi typu " tak to na 100% zasilacz"  lub podobnej ale o wyeliminowaniu jak największej ilości pomyłek albo poznaniu jak największej ilości za i przeciw (jeżeli mnie rozumiesz) Pozdrawiam

Edytowane przez Drizz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wziąłeś się za tego kompa, skoro nie masz pojęcia i podstawowych narzędzi? Nie rozumiem.

 

Miernik podstawowy to koszt 20-30 zł i jest to podstawowe narzędzie, jeśli ktoś chce wkładać palce do komputera.

 

Możesz jeszcze, bez przyrządu sprawdzić czy jakiś magik nie wpiął odwrotnie wtyczki wiązki sata lub nie wpiął w gniazdo pci-e.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wziąłeś się za tego kompa, skoro nie masz pojęcia i podstawowych narzędzi? Nie rozumiem.

 

Miernik podstawowy to koszt 20-30 zł i jest to podstawowe narzędzie, jeśli ktoś chce wkładać palce do komputera.

 

Możesz jeszcze, bez przyrządu sprawdzić czy jakiś magik nie wpiął odwrotnie wtyczki wiązki sata lub nie wpiął w gniazdo pci-e.

Klaus , nie jestem serwisantem.Składam komputery,instaluje oprogramowanie,jak coś się uwali to taką rzecz się wymienia lub oddaje na gwarancje.I tutaj też tak postąpie, po prostu chciałem się konkretnie dowiedzieć czy oprócz zasilacza, może coś jeszcze powodować takie rzeczy jak smażenie dysków,konkretnie chodzi mi płyte główną.Ale rozumiem Cię bo w tej sytuacji zmierzenie napięć rozjaśniło by sytuacje.Więc czas się nauczyć,nie ma problemu.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...