Skocz do zawartości
Skawua

Problem z PC po samodzielnym złożeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Po samodzielnym złożeniu pc-ta po wciśnięciu przycisku power nic się nie dzieje,ekran wyświetla no signal,na płycie świeci się q-code 99 (super io initiailization),próbowałem przepinać ram,wyciągać baterie,sprawdziłem też kartę sprawdzałem czy podpinałem kable jak należy...nie wiem co dalej.Pożno już,spróbuje jeszcze jutro raz jeszcze wszystko posprawdzać ale może ktoś miał już ten problem?

 

 

Mój  spzęt:

Intel Core i7-6700K, 4.0GHz, 8MB, BOX (BX80662I76700K)

Asus MAXIMUS VIII RANGER, Z170,

HyperX Savage 480GB SATA3 (SHSS37A/480G)MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8GB GDDR5 (256 bit) HDMI, DVI-D, 3x DP, BOXbe quiet! Dark Power Pro P11 550 Watt (BN250Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16GB(2x8GB), 3000MHz (CMK16GX4M2B3000C15R)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał,sprawdź na integrze...sprawdź też czy w odpowiednie sloty włożyłeś pamięć,jakim kablem masz kartę podpiętą do monitora?-podłącz DVI. Odłącz wszystkie kable od płyty,wyciąg grafię i podłącz na nowo może coś nie łączy...

Edytowane przez amp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie przez moje nie duże doświadczenie skupiłem się na szukaniu problemów z płytą czy kartą a tu wystarczyło jedynie podpiąć zasilanie do panelu obudowy sterującego np. wiatrakami.

Teraz wszystko rusza tylko w pierwszym komunikacie nie mogę wejść do bios-u (wcisnięcie f2 i del nic nie daje) natomiast w kolejnych komunikatach zostaje wykryty procesor,ram,dysk ssd,klawiatura i pokazuje mi błąd cpu_fan error oraz info aby wcisnąć f1 to run setup,póki co nie sprawdzałem co to jednak wczoraj umówiłem się na dzisiaj z pgogotwiem informatycznym żeby mi pomogli tylko że problem który zgłosiłem im już rozwiązałem,jednak zastanawiam się czy mimo wszystko lepiej żeby przyjechali,sprawdzili wszytko itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd występuje jak wentylator od CPU się nie kręci,jest podpięty do innego złącza złącza niż CPU FAN lub ustawienia obrotów na nim są za niskie.

Edytowane przez amp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...