Skocz do zawartości
Gość Chydzim

Poszarpane, białe, rozmazane krawędzie w grach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Chydzim

Cześć. Nie wiem czy to dobry dział, bo okazało się że to (chyba) nie wina karty graficznej, ale lepszego nie widzę.

 

Otóż we wszystkich grach (testowane: wiedźmin 3, dishonored 2, trine 2, league of legends, darksiders) krawędzie są rozmazane, rozmyte, poszarpane i białe. Tutaj kilka screenów:

 

http://oi68.tinypic.com/2hzl8ic.jpg

http://oi66.tinypic.com/15coepd.jpg

http://oi67.tinypic.com/humxs9.jpg

 

Karta (Gigabyte GTX 960 G1 GAMING) poszła na gwarancję bo zaczynała wywalać artefakty, więc podejrzewałem że to też jej wina. Niestety w grach które testowałem na integrze problem nadal występuje. Z maksymalnym wygładzaniem krawędzi gry wyglądają tak jak na sprawnym komputerze bez wygładzania. Nie mam pojęcia, czego to może być wina.

 

Sprzęt z datą kupna:

 - Seagate ST1000DM003 - listopad 2013

 - ADATA SP900 - styczeń 2016

 - Aerocool PGS VS600 - listopad 2013 

 - Cyclone Enea 2013 Pure Black - listopad 2013

 - MSI B150 PC MATE - październik 2016

 - i5-6600 - październik 2016

 - HyperX Fury 2x8 GB DDR4 2133 MHz - październik 2016

 - Gigabyte GTX 960 G1 Gaming - grudzień 2015

 

Zakładałem temat już na wielu forach i nikt nie był w stanie mi pomóc. Ostatnio w akcie desperacji zrobiłem format - nie pomógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż to w czymś innym bo poza barierkami i kratami na zrzutach nie widzę problemu... No i dziwna rozdzielczość. Odinstaluj na początek GeForce Experience i ustaw wszystko w sterownikach NV na zarządzane przez aplikację. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Chydzim

Pokaż to w czymś innym bo poza barierkami i kratami na zrzutach nie widzę problemu... No i dziwna rozdzielczość. Odinstaluj na początek GeForce Experience i ustaw wszystko w sterownikach NV na zarządzane przez aplikację. 

Jak będę grał w trine to wrzucę screena. Ta "dziwna rozdzielczość" to 1680x1050. Sterownikami już się bawiłem, robiłem reinstall jakieś 4 razy, próbowałem też bez gf experience. To samo. Teraz nie mam karty graficznej (w serwisie) i jadę na integrze i problem nadal występuje, więc kartę graficzną wykluczam z grona podejrzanych.

 

a jaki monitor? może jak TNka to po prostu odbicia świateł tak wyglądają, bo paleta kolorów jest mała

Monitor 1: HANNS-G HG216D

Monitor 2: Acer V203w

 

Problem występuje na obu.

 

Jakiś miesiąc/dwa temu wentylator w zasilaczu się zacinał więc go rozkręciłem, przeczyściłem i poprawiłem żeby o nic nie zachaczał. Po tej operacji przestał się zacinać ale jakiś czas później zaczęły się problemy. Może to ma jakiś związek? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Chydzim

no tak, oby dwa monity to budżetowe TNki gdzie czerń jest granatowo-szara, a paleta uboga i może tu masz odpowiedź, załatw sobie jakąś MVA, czy nawet IPSa

Nie chcę być niegrzeczny, ale weź mnie człowieku nie denerwuj. Te monitory działały dobrze przez długi czas i teraz miało by się coś stać? Tak nagle, z jednym i drugim? Następną opcję proszę...

Edytowane przez Chydzim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na screenach nie widzę żadnego cudu, krawędzie są w normie, jak na tę rozdzielczość, lepsze nie będą, nawet z AA

co widzę to wyblakłe kolory, te świecące kraty czy ściany to symulowanie odbicia, na TNce jest mniej przejść pomiędzy tonami co daje efekt zlewania i bieli, tyle w tej zagadce...

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nagle zauważyłeś aliasing w grach i teraz uparcie się go cały czas wszędzie doszukujesz, tym bardziej jak mówisz, że problem występuje na zintegrowanej karcie i na dedykowanej.

Jedyne co widać to na 1 screenie w tle postrzępione drzwi, ale raczej to wynika z marnego zasięgu rysowania na niższych ustawieniach tego gniota optymalizacyjnego, na 2 zdjęciu widać jakieś dziwne znaczki na wodzie - może tak ma być, nie wiem nie grałem. 3 zdjęcie jest ok, na pomoście widać tylko znikającą barierkę, ale powód pewnie taki sam jak na screenie 1.

 

"Z maksymalnym wygładzaniem krawędzi gry wyglądają tak jak na sprawnym komputerze bez wygładzania. Nie mam pojęcia, czego to może być wina."

 

Skąd to wiesz? Jak to sprawdzałeś, na jakim monitorze?

 

Mogę Ci powiedzieć że ja na 22 calowym monitorze 1680x1050 nie odczuwałem dyskomfortu dopiero przy msaa x4

Edytowane przez GeMtin1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Chydzim

Przede wszystkim kto robi screeny, by pokazać artefakty? Bierzesz aparat w łapę i robisz realne zdjęcie, a nie to, co "komputer chciał wyświetlić".

Artefaktów nie chciałem pokazać, bo na integrze ich nie ma... Więc to był problem z grafiką, dlatego jest w serwisie.

 

Prawdopodobnie nagle zauważyłeś aliasing w grach i teraz uparcie się go cały czas wszędzie doszukujesz, tym bardziej jak mówisz, że problem występuje na zintegrowanej karcie i na dedykowanej.

Jedyne co widać to na 1 screenie w tle postrzępione drzwi, ale raczej to wynika z marnego zasięgu rysowania na niższych ustawieniach tego gniota optymalizacyjnego, na 2 zdjęciu widać jakieś dziwne znaczki na wodzie - może tak ma być, nie wiem nie grałem. 3 zdjęcie jest ok, na pomoście widać tylko znikającą barierkę, ale powód pewnie taki sam jak na screenie 1.

 

"Z maksymalnym wygładzaniem krawędzi gry wyglądają tak jak na sprawnym komputerze bez wygładzania. Nie mam pojęcia, czego to może być wina."

 

Skąd to wiesz? Jak to sprawdzałeś, na jakim monitorze?

 

Mogę Ci powiedzieć że ja na 22 calowym monitorze 1680x1050 nie odczuwałem dyskomfortu dopiero przy msaa x4

Nie, nie zauważyłem go nagle. Jestem dość zaawansowanym użytkownikiem i coś takiego zauważam bardzo szybko. Wcześniej przechodziłem wiedźmina 3 praktycznie bez AA i dało się grać, teraz na najwyższym ustawieniu jest gorzej niż było.

 

ja na screenach nie widzę żadnego cudu, krawędzie są w normie, jak na tę rozdzielczość, lepsze nie będą, nawet z AA

co widzę to wyblakłe kolory, te świecące kraty czy ściany to symulowanie odbicia, na TNce jest mniej przejść pomiędzy tonami co daje efekt zlewania i bieli, tyle w tej zagadce...

Dobra, to co powiecie na to?

http://oi65.tinypic.com/n553jm.jpg

Nabiłem w wiedźminie prawie 300 godzin, nie ma najmniejszej szansy żebym nie zauważył tak zrytych krawędzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Dobra, to co powiecie na to?

http://oi65.tinypic.com/n553jm.jpg

Nabiłem w wiedźminie prawie 300 godzin, nie ma najmniejszej szansy żebym nie zauważył tak zrytych krawędzi.

 

 

Oj oj... Mam nadzieję że mam zainstalowanego Wieśka...

 

edit: Nie, nie mam. Szkoda bo musiałbym odpalić tą samą lokację i <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>ć Ci zrzut ekranu który wygląda tak samo jak u Ciebie czyli w normie. 

Edytowane przez Orgiusz
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Chydzim

Dobra, temat do zamknięcia, widzę że pomocy nie uzyskam.

 

Życzę wam, żebyście też mieli taki problem w przyszłości i żeby wam wszyscy mówili że zwariowaliście i że to normalne. Życzę wam tego z całego serca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i spokój. Bez urazy, ale chyba  masz małe doświadczenie z komputerami i grami (grafiką komputerową) i czegoś tam się doszukałeś co dla nas jest normalne w grach, albo my tego na screenach nie widzimy. Dobry aparat w rękę i parę fotek tych miejsc. Możesz isć na inne forum. Z takim podejściem polecam PCLab lub inną gimbusiarską stronę. Tu troszkę inne klimaty panują. Nie każdemu się to podoba dlatego mamy taki a nie ruch. Więc zapraszam na PCLab.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząc obiektywnie z pclab bym się tak nie naśmiewał bo np. wątek o SSD mają całkiem porządny, jest progres jak dla mnie

 

Bo mod działu trzyma poziom z kilkoma poweruserami a reszta jest o kant [gluteus maximus] potłuc :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...