Skocz do zawartości
MatheoDK

Upgrade i wymiana zasilacza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zmieniłem właśnie GPU I CPU i myślę nad zmianą zasilacza. Posiadam Corsair VS 450W. Procesor to i5 4690k i Gtx 1060. Póki co CPU chodzi na 4.2Ghz ale planuje OC na 4.5ghz i kartę też zamierzam kręcić. Czy ten zasilacz wystarczy? Jeśli nie to co proponujecie do kwoty 200 - 300 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zasilaczu masz naklejkę z podanymi danymi coś ala to:

 

http://hardwareinsights.com/wp/wp-content/uploads/2013/04/Label.jpg i raczej masz tą wersję 408W.

 

Wystarczy. Masz 360W, czy 408 na lini 12V? i tak nie powinien ci ten zestaw brać więcej jak 250-300W z gniazdka. Bliżej tej pierwszej wartości.

Tak mam napisane ,że 408

Tak mam napisane ,że 408

Jest sens wymieniać na jakiś zasilacz 500/550Watt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evga Supernova G2 550w, ewentualnie rm550x bo dluzsza gwarancja (ale wykonanie gorsze) i masz spokoj na lata (konkretniej, 7 albo 10 lat).

 

Z tanszych to xfx ts 550 gold ale wtedy imo nie ma sensu wymieniac 

Brawo - zacne zasilacze ale gdzie można je kupić do kwoty 300zł? Nawet TS kosztuje ponad 300.

 

Tak mam napisane ,że 408

Jest sens wymieniać na jakiś zasilacz 500/550Watt?

Nie ma sensu wymieniać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zmieniłem właśnie GPU I CPU i myślę nad zmianą zasilacza. Posiadam Corsair VS 450W. Procesor to i5 4690k i Gtx 1060. Póki co CPU chodzi na 4.2Ghz ale planuje OC na 4.5ghz i kartę też zamierzam kręcić. Czy ten zasilacz wystarczy? Jeśli nie to co proponujecie do kwoty 200 - 300 zł?

IMO Corsair VS 450W wystarczy.

Nie ma co wydawać dodatkowej kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...