Skocz do zawartości
Olutas

Telefon Xiaomi do 1000 zł który model?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam 1000 zł i od pewnego czasu nosze się z zamiarem zakupu smartfonu w/w marki. Znalazłem model Redmi Note 4 Pro 3GB/64GB i byłem na niego zdecydowany, lecz wczoraj znalazłem model Redmi Note 3 Pro 3GB/32GB 200 tańszy od modelu z numerem "4". Mam pytanie do kolegów czy różnica między tymi dwoma modelami jest znacząca? Czy jednak zdecydować się na tańszą wersje która (może) wydajnością niewiele ustępuje 4? Nie ukrywam, że mieć te 200 zł a ich nie mieć to jest różnica. ;)

Proszę o pomoc w wyborze, za co z góry bardzo dziękuje. :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Note 3 moim zdaniem wygrywa jeśli chodzi o wydajność/cena. Nieco gorsza obudowa, ale cała reszta na plus dla trójki. Procesor Snapdragon (również to moje zdanie) jest lepszy (szybszy) od Mediateka który siedzi w czwórce.. Sporo osób narzeka na aparat w czwórce, podobno w trójce jest nieco lepszy.

 

Luknij:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegów czy różnica między tymi dwoma modelami jest znacząca? Czy jednak zdecydować się na tańszą wersje która (może) wydajnością niewiele ustępuje 4? Nie ukrywam, że mieć te 200 zł a ich nie mieć to jest różnica. ;)

Proszę o pomoc w wyborze, za co z góry bardzo dziękuje. :D

Pozdrawiam

 

Parametry ma oczywiście lepsze Pro 4, ale jak to się przekłada na praktykę? Otóż ranking AnTutTu pokazuje znaczącą różnicę:

Redmi 4 pro - 83360 pkt

Redmi 3 pro - 65109 pkt
 
Jeżeli doda się do tego różnicę w cenie ~ 200 zł, to ja bym się skłaniał w kierunku Redmi 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że Antutu to benchmark , tak jak desktopowe testy pokaże różnicę pomiędzy CPU z 4 , 6 , 8 czy 10 rdzeniami + ulepszenia + taktowanie .

 

W przypadku smartforna różnicą pomiędzy CPU 8C a 10C jak Helio X20 w R4 nie jest warta dopłaty tych 200 zł , Helio X10 równie dobrze będzie się sprawował .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnościowo: Note 3 pro (Snap 650) > Note 4 'Pro' (Helio x20) > Note 3 (Helio x10).

Oprócz tego, qualcomm udostępnia źródła kernela na swoje procesory. Dzięki temu na redmi note 3 pro jest multum w pełni sprawnych romów, czego na telefonach z mediatekami nie uświadczysz.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...