Skocz do zawartości
Darkes

Problem z wydajnością laptopa Lenovo Z710

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jakiś czas temu zrobiłem format laptopa ze względu na drastyczny spadek wydajności ( który utrzymywał się od dłuższego czasu )

Po formacie ( i wgraniu sterowników ) wydajność laptopa zauważalnie nie wzrosła a zaryzykował bym stwierdzenie że laptop 

nawet na tym stracił . Nie mam pomysłu na poprawienie wydajności laptopa i nie jestem pewien czy pobrałem wszystkie wymagane sterowniki .

Proszę o pomoc i jeśli ktoś znalazł by chwile by przeanalizować temat wypisanie wszystkich sterowników .

 

System operacyjny : Windows 10 home 64-bit

Grafika : GeForce 840M          +              HD Graphics 4600

Procesor : Intel Core i7-4710MQ

Model laptopa to Lenovo Z710      -        http://shop.lenovo.com/us/en/laptops/lenovo/z-series/z710/   na stronie widać że karta graficzna

to GeForce® GT745M lecz ja posiadam GeForce 840M  ss z menadżera urządzeń 

https://scr.hu/6AZg6q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz ze swoim starym laptopem Lenovo (Z580) miałem podobny problem. Szukałem i szukałem, okazało się że zegar GPU nie wychodził poza ustawienie 2D. Ostatecznie przyczyną było zarządzanie energią laptopa (używałem dużo stanu uśpienia, w różnych konfiguracjach zasilania, z oszczędnym ładowaniem baterii i to wtedy głupiało), a w moim przypadku rozwiązaniem było wyjęcie i ponowne wpięcie zasilacza - laptop poprawnie wykrywał wtedy stan zasilania i dawał pełne taktowanie karty.

Wiem że to nikły cień szansy, ale skoro zdarzały się takie wpadki temu producentowi wtedy, to może i teraz. Sprawdź zegary wszystkiego pod obciążeniem. No i oczywiście czy w 3D używany jest GeForce a nie integra.

Edytowane przez GTwice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to sprawdzenie temperatur i stanu dysku .

 

Jak lapek się grzeje to go rozkręczasz i przedmuchujesz wentylator sprężonym powietrzem ( opcja light ) i/lub całkowicie rozmontowujesz układ chłodzenia , zmieniasz pastę termoprzewodzącą / termopady na coś porządnego ( fabrycznie pewno jest tam jakiś glut który bardziej szkodzi niż pomaga ) i całość składasz ponownie , opcjonalnie wymiana wentylatora jak obecny nie daje rady i jest głośny .

 

Skoro format i postawienie systemu na nowo nie wiele zmieniło to raczej nie jest to wina OS czy softu .

 

Inna opcja to dołożenie SSD , nawet samo SSD bez czyszczenia lapka da skok wydajności .

 

SSD wkładasz w miejsce obecnego HDD a HDD albo pakujesz w miejsce ODD albo w kieszeń zewnętrzną , chyba że lapek ma więcej jak 2 złącza SATA i miejsce na drugi dysk , albo slot Msata lub M.2 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...