Skocz do zawartości
Krydor

Freesync

Rekomendowane odpowiedzi

Juz bylem zdecydowany na zakup monitora LG 24GM77-B glownie z mysla o grach, zalezy mi na 144 odswiezaniu. Moj komp to i5 2500k 8gb ram hd 7850. No i zaczalem czytac o freesync i adaptivesync. Jestem teraz w kropce. Monitory ktore oferuja ta funkcje sa troche drozsze, ale w sumie nie w tym problem, bo naczytalem sie wielu opinii o modelach 144hz z freesync ze roznie to dziala. Ja rozumiem ze jest to funkcja przydatna zwlaszcza dla kogos ze slabszym kompem, gdzie komp nie jest w stanie wyciagnac 144fps, wtedy gra jest dalej plynna bo monitor dostosowuje odswiezanie do fps. Nie ma  tearingu czy stutteringu. A jak to wyglada w praktyce? W sumie sam malo doswiadczylem takich przycinek. Gram duzo w fps. Na rynku jest zastrzesienie monitorow 144hz, o wiele mnie 144hz + gsync i freesync. Jak myslicie jest sens pchac sie w starsze monitory z dobrym odswiezaniem czy teraz juz kupowac tylko z freesync?

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem, ale bede niedlugo wymienial grafike, wtedy freesync moze sie przydac ( no wlasnie czy jest to taka funkcja teraz must have). Fajnie jakby ktos mial porownanie, w praktyce 144 z freesync i bez.

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do fps bierz monitor 144 niekoniecznie z freesync. Ważne by miał strobing...

 

Seria benq xl

nowe samsungi quantum dot - c24fg70 c27fg70 i nowsze

Acery serii predator(ale tu lecą ostro z kontrolą jakości, czy raczej brakiem...)

 

Z tych wszystkich to chyba tera najlepsze są samsungi. Sam nie mam ale myślę nad wymianą...matryce VA(lepsza paleta kolorów, kąty, czerń), strobing, freesync(można uzywać, zobaczyłbym jak to jest), zakrzywiony ekran i niewielki input lag, na poziomie topek gamingowych monitorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...