Skocz do zawartości
Nerus

[Chłodzenie Wodne] Jaki zastaw kupić CPU

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Zamierzam zakupić chłodzenie wodne (gotowy zestaw) do CPU. W mojej obudowie Z tego co mi wiadomo powinien zmieścić się radiator z 3x 140mm wentylatorami.

 

Pytanie czy jest sens i czy w ogóle takie gotowe zestawy istnieją.

 

Z tego co mi wiadomo najważniejszymi czynnikami są materiał radiatora oraz gęstość kanałów chłodzących. Im większy radiator i bardziej upakowane kały chłodzące tym większa wydajność ale trudniej to wychłodzić.

 

Obudowa: Phanteks Enthoo Pro

CPU: Intel I7-4790k @5Ghz

Chłodzenie: Zalman CNPS-14X + 2x 140 nisko profilowe. (Aktualizacja)

 

Pozdrawiam,

Nerus.

Edytowane przez Nerus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AIO w ogóle bym sobie odpuścił , wydajność i poziom generowanego hałasu nie adekwatny do kosztów .

 

Tutaj dobre AC lepiej się sprawdzi i nie będzie tyle kosztować co WC AIO , chyba że ktoś się pokusi o BQ czy Noctue .

 

Składał bym WC od podstaw , przy WC skalp procka wymagany aby całość miała ręce i nogi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ale walicie takimi skrótami że nie kumam oco biega.

  • WC - water cooling
  • AIO - all in one - zestaw, tak o tym myślałem
  • AC ?

Skalp nie przejdzie (po prostu się boję, w AMD ukruszyłem rdzeń), jedynie Lapping.

 

Zaktualizowałem główny wątek.

Edytowane przez Nerus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież chłodzenie powietrzne mam to poco wymieniać ?

 

Dużo miejsca w budzie zajmuje Zalman, myślałem że zestaw poprawi trochę sytuację i lepiej schłodzi.

Edytowane przez Nerus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój zalman to dość dobre chłodzenie , 2500K@4,5 Ghz chłodzi podobnie jak pierwszy HR-02 Macho czy Prolimatech MegaHelms rev. C .

 

Nie wiem jak to będzie wyglądać  przy 4790K@5 Ghz .

 

Zmiana na WC nie wiele pomoże , AIO@cisza to znowu będzie słabo chłodziło , ustawione na wydajność będzie głośne .

 

Lapping to w zasadzie zabawa extremalna jak walczysz o każdy stopień czy nawet ułamek stopnia , w dodatku lapping bez skalpa to bezsens przy obecnych CPU Intela ( od czasów Ivy Bridge - pomijam LGA 2011 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...