Skocz do zawartości
ZimnySobi

Radeon HD7950 brak rozdzielczości FullHD 1920x1080 z 60 Hz na nowych sterownikach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Od kilku miesięcy posiadam w/w układ graficzny, karte graficzną jak zwał tak zwał, po kilku miesiącach doświadczyłem pewnego problemu, właściwie od początku gdy zamontowałem ją u siebie do komputera. 

Więc tak, Mój monitor to SAMSUNG Syncmaster 2233 SN  22 cale, jedno wyjście na D-SUB i na tym wodotryski się kończą :]] Problemem było na początku ustawić rozdzielczość 1920x1080 czyli tą FullHD z odświeżaniem 60Hz, sprawdzałem na kilku-nastu kablach czy monitor jest ok, czy przejściówka nie jest "trzaśnięta" z DVI na D-SUB ale nie dało to jakiegoś większego rezultatu przemęczyłem się kilka dni aż zabrałem się za grzebanie w ustawieniach - wszedłem w dodatkowe ustawienia karty graficznej czy coś takiego.... dopiero z poziomu tych ustawień i zainstalowaniu sterowników do monitora "niby" przeskoczyło na normalną rozdzielczość FullHD bez "pływającego" obrazu czy coś, wszystko było ok przez następne 4 miesiące po których AMD zrobiło aktualizację oprogramowania i sterowników teraz mam 16.10.3 z bodajże października a od tego czasu wyszły już 3-4 nowe aktualizacje których niestety nie mogę zainstalować ponieważ AMD usunęło ustawienia dodatkowe w których mogłem sobie ustawić rozdzielczość taką żeby oczy mi nie krwawiły. Oczywiście instalowałem najnowsze wersje i z takim tempem jak instalowałem to i z takim samym usuwałem . Monitor cały czas ustawiał się z odświeżaniem (zdefinowanym) wg. tego co jest w systemie tj. 1920x1080 z przeplotem i 25-30 Hz a nie można było wymusić w ustawieniach ręcznej rozdzielczości żeby nie było przeplotu a było 19020x1080 z 60 Hz bez przeplotu bo wyskakiwał komunikat że "twój monitor nie obsługuje takiej rozdzielczości sprawdź poprawność rozdzielczości... i spróbuj ponownie"  - nie jestem pewien czy tak brzmiał komunikat ale +/- coś w tym stylu. A monitor na stronie producenta co patrzyłem ma w standardzie FullHD, no i cóż litery były jakby sprasowane z góry i dołu, niby pogrubione itd.... czyta się to koszmarnie a oczy po 10 min wysiadają.... gdy byłem po stronie "zielonych" to nie miałem takich problemów a tutaj kilka miesięcy i rebus nie do przejścia..... 

Moj system to Windows 10 x64.  Miłośnicy "czerwonych" pomóżcie....

*Screen niżej na obecnych sterownikach bo na "nowych" tej rozdzielczości zaznaczonej nie ma a są tylko te 3 niżej. + 1200x1600 która jeszcze jakoś wygląda jednak obraz jest rozciągnięty wszerz. 

post-203124-0-15580300-1484233081_thumb.jpg

Edytowane przez ZimnySobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...