Skocz do zawartości
aqua

Pamięć ram różnice i obawy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Mam pytanie, nie bardzo ogarniam ten temat..

Jeśli mam wpięte do komputera pamięć RAM 4GB GoodRam DDR3 PLAY 1600 MHz CL9 to jakie mam inne opcje podpięcia ramów ?

Czy muszą być te same kości tej samej firmy z CL9 czy jak? 

Co będzie jak dam CL9 + CL11 i to robi do rozdzielczości 1280x1024 różnicę?

 

Chodzi o to, że mam 4 Gb ramu, a chcę dokupić 4 dodatkowe, tylko nie widzi mi się płacić po nad 100 zł..

Szukam czegoś używanego i pytanie.

Czy coś się stanie jak w PC da się ram jeden z radiatorem, a drugi zwykły ram bez ? Obie CL9

I przykładowo to samo co powyżej, tylko że jedna CL9 a druga CL11.

 

Chyba, że gdzieś tam czekać na jakieś okazje Goodram..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej aby było to 1 600 mhz CL9 , choć nie jest to wymóg absolutny , mogą być ramy szybsze a mogą też być wolniejsze .

 

Szybsze ramy zwolnią do obecnych taktowań i CL .

 

Rozdzielczość nie ma znaczenia przy ramie , przynajmniej nie przy systemowym ( mowa o prostym wyświetlaniu pulpitu a nie graniu w danej rozdziałce i na określonym poziomie detali ) .

 

Nie ma też znaczenia że jedna kość ma radiator a druga nie , obecnie kości grzeją się minimalnie - radiatory od dłuższego są tylko na pokaz .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem czyli jeśli moja płyta główna obsługuje max 1600 mhz i dam 1866 to one będą i tak działać na 1600 mhz?

A jeśli chodzi o firmę ramów, to musi być taka sama? Czy np jak Ja mam GoodRam to mogę dać inną firmę, która jest CL9 ? 

Np HyperX CL9 1866 mhz.

 

Albo CL9 z CL10 też raczej nie dawać? 

 

To jak radiator nie ma znaczenia to w porządku, tylko właśnie nie wiem jak to jest z tymi firmami.

Raz mówią tak, a raz tak.. 

 

Właśnie jeszcze jedna rzecz.

Czy w grach i ogólnie podczas czegokolwiek jest różnica 1333 mhz 1600 mhz i 1866 przy mojej rozdzielczości monitora? 

Pytam bo rozważam różne opcje tanie ramów. 

Edytowane przez aqua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma, cl i częstotliwość ramu nie mają znaczenia - płyta dobierze parametry automatycznie (dostosuje szybsze do wolniejszych i tyle).

Najlepiej dobierać pamięci o podobnych parametrach - w twoim wypadku szukaj 1600MHz cl9 lub, jak znajdziesz taniej to 1866 cl10 lub szybsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firmy sie nie lubia i moga nie dzialac ze soba i sie 'klocic' powiedz mi jaka Ty tam rozdzielczosc uzywasz bo nie wiem czy te ramy wtedy dadza rade i nie zwolnia procesora, z tym radiatorem to bym uwazal ale to juz Twoje ryzyko, chcesz to mieszaj z roznym CL,MHz i radiatorami. Ale ja reki uciac bym sobie nie dal za takie nie dopasowanie RAMów. Jeszcze cos sie stanie...

 

 

 

:grin: :grin: :grin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i3-3220

Pamięć jak pisana 

Rozdzielczość max monitora to 1280x1024 

 

Właśnie dlatego pytam i mam mętlik w głowie :( Jedna osoba mówi mi, że to nie ma znaczenia, inna osoba mówi, że to ryzyko.

Szczerze to już się w tym gubię :(

 

Ciężko znaleźć używane GoodRam DDR3 PLAY 1600 MHz CL9 w normalnej cenie, bo jak mam dać za taki ram od 2 ręki 90-100 zł to wolę pójść do sklepu jak to się mówi i mieć nowe za 115 zł..

Tylko, że Ja nie chcę aż tyle wydawać, dlatego szukam opcji czy w ogóle jest to realne.

A nie chcę dlatego bo jeszcze 4 miesiące temu chyba kosztowały 86 zł, a teraz 115 więc to chore.. 

Edytowane przez aqua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopie pisalismy Ci tutaj w tym temacie, RAM wspolpracuje z procesorem, nie monitorem ani rozdzielczoscia.

 

Wez 4GB najtansze jakie znajdziesz byle tylko nie mialy mniej niz 1600MHz. I to tyle w temacie, nowe a uzywane nie roznia sie niczym innym, RAM sie nie zuzywa.\

 

Edit: Dogadaj sie z kolega wyzej, @TSRules poszukaj na allegro, olx. Napewno trafisz, a ceny RAM niestety podskoczyly do gory jak wszystko...:/

Edytowane przez SOOB3K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To miło, a jakieś więcej info? : )

 

wstępnie ceny, bo jeszcze nie patrzyłem co i jak

 

dwie kości dual po 4GB oczywiście CL9, gwara lekko do połowy 2018  -180zł

i3 4160 gwara do 2018  -400zł

płyta msi h81 gwara do połowy 2018 - 160zł

plus chłodzenie 7870 Arctic Accelero S1 -50zł

jeszcze wentyle, kontrolery itp.

 

myślę, że tak w przyszłym tygodniu zacznę powoli wystawiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć RAM Kingstone HyperX 8GB DDR3 (2x4GB) 1600MHz CL9 

To jest dobra pamięć dla zielonego gracza? Nie znam się na szybkościach, wiem tylko że powinno być 1600 Mhz + CL9.

 

akurat pamięć ma najmniejsze znaczenie wydajnościowe to jak nie robisz oc to spokojnie ci wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...