Skocz do zawartości
ymz

Problem z Chieftec iArena 500W GPA-500S8 - bez powodu przyspiesza wentylator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od czerwca 2015 posiadam Zasilacz Chieftec iArena Series AC 230V 500W Bulk GPA-500S8 kupiony w:

 https://www.morele.net/zasilacz-chieftec-iarena-series-ac-230v-500w-bulk-gpa-500s8-384671/

Czyli jest jeszcze na gwarancji.

Do grudnia zasilał Athlon II  x3 450 + ASUS M4A78LT-M LE 760G S.AM3, 2x HDD, 1xSATA + 4GB DDR3-1333 ... kiedy padła płyta główna... od kilku dni pracuje z i-3 6100 + ASRock H110M-HDV, H110M + 8 GB GoodRam + reszta bez zmian... czyli nawet mniej prądożerny zestaw.

Jednak po ok. 0.5h po uruchomieniu, bez wyraźnego powodu (komputer nieużywany, wszytko idle) zaczyna przyspieszać wentylator zasilacza i wkręca się na obroty powodujące wyraźny hałas.

Temperatury CPU i MB są poniżej 35 st. C (procesor chłodzony SilentumPC Spartan 3).

 

Czy to jest oznaka awarii zasialacza (np. czujnik temperatury?) czy jest szansa ze sklep/producent uwzględni reklamację?

 

dzięki

Jacek

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli problem zapchanego filtra nie dotyczy tego przypadku.

 

Wentylator na froncie zamontowany? Pracuje?


Zasilacz nie jest nowy, warto go przedmuchać sprężonym powietrzem.


Tego spartana w jaki sposób zamontowałeś? Najlepiej wrzuć fotkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylator na froncie zamontowany? Pracuje? -> jest wentylator na tyle obudowy (fabryczny Silentium PC, obroty ok 3400) na froncie nie ma... ale w środku tak wieje, że w spoczyku temperatury są pomiędzy 25-30 (obroty Spartan'a ok 1300)

 

Zasilacz nie jest nowy, warto go przedmuchać sprężonym powietrzem. -> muszę kupić i spróbuję

 

Tego spartana w jaki sposób zamontowałeś? Najlepiej wrzuć fotkę. -> mogę zrobić fotkę jak bedę w domu... ale wentylator jest po stronie pamięci... przyznam się jednak, że poprzedniej budzie był po drugiej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W załączeniu zdjęcia z wnętrza.

 

Jednak między czasie przeniosłem 'bebechy' do starej obudowy Modecom Step 207. Ani razu wentylator zasilacza nie wkręcił się na wysokie obroty. Spartan 1200rpm, pograłem 20 min. w NFS MW, zrobiłem też 10 min OCCT Power Supply ... i cisza.

 

Postanowiłem, że zwrócę SilentiumPC Brutus M10 i poszukam czegoś innego. Zależało mi na czytniku kart SD ale obejdę się bez tego albo dokupię osobno.

 

dziękuję za zainteresowanie i pomoc

pzdr

 

edit:

Jednak to nie obudowa, właśnie przed chwila zasilacz zaczął hałasować... zupełnie bez powodu

post-100727-0-62097000-1484604989_thumb.jpg

post-100727-0-45123300-1484605006_thumb.jpg

Edytowane przez ymz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...