Skocz do zawartości
kulfi82

MSI B150A Gaming PRO - brak połączenia LAN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pierwszy raz spotkałem się z podobnym problemem - niestety google milczy. Nowa płyta MSI B150A Gaming PRO, zintegrowania karta ethernet nie jest w stanie poprawnie wykryć połączenia LAN/Internet. Karta nie dostaje adresu IP z DHCP, przy ikonie widnieje żółty trójkąt "brak dostępu do internetu". Drugi komputer na tych samych kablach łączy się w kilka sekund.

 

- sterowniki najnowsze od MSI do Intela,

- BIOS najnowszy (sprawdzane starsze wersje),

- sprawdzane kilka kabli, kilka routerów,

- czysty system reinstalowany (na czystych sterownikach z Windows to samo),

- diody na karcie palą się prawidłowo..

 

Proszę o pomoc, bo jedyne co mi przychodzi jeszcze do głowy to otworzyć okno na balkon i cisnąć to przed siebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to zwykła Neostrada z routerem. Na tej siedzi działa parę laptopów i komputerów problem jest tylko z tym nowym. Testowałem też inne routery i okablowanie dalej to samo. Czysty system W10x64 i sterowniki, żadnej zapory, żadnego AV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszystko wygląda ok.  :sad:

 

Rozpakowałem przed chwilą Cisco RV110W aby zobaczyć jeszcze raz sprawdzić czy wina nie leży po stronie bramy. Wszystko nowe, kabel z pudełka. Niestety po podłączeniu ciągle karta jest w stanie "trwa identyfikowanie" 

post-191347-0-55163300-1484660421_thumb.jpg

Edytowane przez kulfi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem czystą 7 i 10 x64. Systemy oryginalne bez żadnego crackowania). Różne kombinacje sterowników od Microsoftu, ze strony  MSI i Intel - bez zmian. Wyjąłem na noc całkowicie płytę z obudowy, podłączyłem jedynie CPU, DDR, zasilacz (Be quiet! 500 oraz SlientumPC Vero) - bez zmian. Wszystko wskazuje na to, że faktycznie karta LAN jest uszkodzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...