Skocz do zawartości
czater

Problem z RAM - win nie wstaje na obu kościach w Samsung RF511

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od jakiegoś czasu mam problem z moim laptopem - Samsung RF511 - który polega na tym, że jeśli wyłączę komputer i spróbuje go włączyć za jakiś czas, to wyłącza się on w momencie pojawienia się logo windowsa. Włącza się normalnie po wyjęciu jednej kostki RAM (obojętnie której, sprawdzałem) i następnie jeśli go wyłączę, włożę z powrotem wyjętą kostkę to komputer włącza się i działa bez najmniejszych problemów. Tak samo komputer bez problemu budzi się z uśpienia. Zaznaczę jeszcze, że komputer po włączeniu działa w 100% poprawnie, zarówno pod internetem jak i podczas grania czy programowania. Nie był nigdy podkręcany, jest regularnie czyszczony i zawsze używany z podkładką chłodzącą.

 

Co może być powodem takiego zachowania?

Jak to naprawić?

 

Konfiguracja:

i7 2630qm

8gb ram ddr3 1333 (2x4gb)

gt540m 2gb

SSD 128gb + 640gb hdd

Win 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz możliwość to sprawdź, czy dzieje się to samo na innym, w 100% sprawnym zasilaczu.

Dobrze by też było obejrzeć płytę główną, czy nie ma śladów popuchniętych kondensatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie dam rady sprawdzić innego zasilacza w laptopie. Generalnie nurtuje mnie to jak to możliwe że po podanej wyżej kombinacji włączenia laptopa wszytko działa bez problemu a bez tego...ani rusz :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...