Skocz do zawartości
arvis9449

użycie gpu skacze r9 fury

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z komputerem, który kupiłem niedawno. Chodzi dokładnie o skaczące użycie gpu. Podczas grania w niektórych lokacjach spada mi fps do 40 a w zamkniętych lokacjach potrafi skoczyć do 100 fps. Zasilanie gpu mam podłączone 6+2 pin i przejściówka z 6 na 8 pin.Oto moja specyfikacja:

Płyta główna Asus H170 PRO GAMING LGA1151
Procesor Intel Core i5 6600k skylake 3,5Ghz (nie kręcony)
Chłodzenie Silentium PC fortis 3
Ram Kingston DDR4 2x8GB 3000Mhz HyperXsavage Black CL15
Karta graficzna r9 fury
Dysk SSD:crucial M500 120gb
Dysk seagate barracuda 1tb
Zasilacz ocz stealthXstream 2 600w
 


Zapomniałem dodać że mam włączony freesync.

post-234022-0-02871100-1485287237_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykresy w msi afterburner i wszytskich programach diagnostycznych są niepoprawne w przypadku kart na gcn 1.1(np r9 290/390) czy gcn 1.2(fury) bodajże od sterowników 16.x.x.

Amd używa agresywnych algorytmów oszczędzania energii i ten wykres ma się nijak do prawdziwego zużycia i nie można się nim sugerować. Da się wymusić w miarę poprawne jego działanie przez różne programy np. ClockBlocker.

 

Podczas grania w niektórych lokacjach spada mi fps do 40 a w zamkniętych lokacjach potrafi skoczyć do 100 fps.

No a mi czasami spada do 44, a w zamkniętych potrafi skoczyć do 250...

Może napisz jaka gra i na jakich ustawieniach???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieje mi się coś takiego w The Elder Scrolls Online w miastach najczęściej (ustawienia na max) a w innych grach jeszcze nie zdążyłem przetestować. Komputer kupiłem używany w internecie.

Edytowane przez arvis9449

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem może być taki sam jak w każdej grze online w mieście na maksymalnych ustawieniach. Jak jest tam 500 postaci w kupie + cienie na max to fpsy spadają. Z resztą nie jesteś jedyny który ma z tym problem, wystarczy 5 sekund w google:

https://www.reddit.com/r/elderscrollsonline/comments/3jjoql/are_you_having_fps_issues_wih_eso_on_a_pc_well/?st=iqh6tqsw&sh=8a3305fb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki aktualne ale nic się nie zmieniło a fps i tak spada nawet jak w mieście jest mało ludzi, czasami poza miastami też spada ale to już może wina gry bo np. w world of tanks mam około 110 fps na maksymalnych ustawieniach i nie ma dużych skoków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to być wina zasilacza albo tego, że mam przejściówke podłączoną?

1. Jaką znowu przejściówkę? PSU nie ma 2x8 PIN albo 2x6+2? yyyy, fakt. Twój nie ma. Dziwne, ale w zasadzie ma już swoje lata.

2. Jak lukasz napięcia karty to jest wszystko w normie?

3. ESO tak ma. Sprawdzone na: R9 Fury / RX 480 / 980 Ti. Wszystkie łapią dropy w tej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...