Skocz do zawartości
scoobyskub

Zmiana Lenovo T60 [900-1000 zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

jestem zwolennikiem kupowania używanych laptopów (teraz mam Lenovo T60, ale wolałbym jednak coś nowszego). Lubię markę Lenovo, ale innymi nie pogardzę (np. Dell). Powiedzmy, że mam na to przeznaczone 900 zł, ale mogę oczywiście dojść do 1000 zł, nie ma problemu (a jak będzie trzeba, to wyżej).

 

Wymagania:

1. Bezawaryjny,

2. Cichy (czyt.: dobre chłodzenie),

3. Chłodny (czyt.: dobre chłodzenie),

4. Możliwość łatwej wymiany pasty termoprzewodzącej (najlepiej żebym otworzył sobie klawiaturę i miał od razu dostęp do chłodzenia),

5. Niski pobór prądu (10-15 W po zamknięciu pokrywy),

6. SATA3,

7. Matryca matowa z rozdzielczością co najmniej 1440x900 px,

8. USB 3.0

9. Min. 4 GB RAM

 

Inne uwagi:

1. Możliwość ustawienia programów wydajnościowych w oprogramowaniu producenta (tj. programy typu "niski pobór mocy", "wysoka wydajność" etc.)

2. Dysk nie jest ważny, bo w starym laptopie mam już SSD i go przełożę,

3. Nie będę grał w gry typu Skryim albo Battlefield 1, ale czasami mogę coś uruchomić (np. Battlefield Bad Company 2).

4. Laptop będzie używany głównie do przeglądania Internetu, oglądania śmiesznych filmików na YT i programowania.

5. System operacyjny nie jest ważny, bo i tak zainstaluję swój (oryginalny) Windows 7.

 

Dzięki z góry 

 

Jakby co, to pisałem na konkurencyjnym forum i tam polecili mi to: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6627233008

Czekam na inne propozycje, choć ta wydaje się rozsądna. Dziwna klawiatura, ale mi to nie przeszkadza, bo korzystam z osobnej klawy, a lapka trzymam tylko w domu i nigdzie z nim nie chodzę.

Edytowane przez scoobyskub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W tej cenie polecił bym typowe biznesowki

ThinkPad T410/T510, Latitude E6410/E6510, Elitebook 8440p/8540p - bliżej 800 zł

ThinkPad T420/T520, Latitude E6420/E6520, Elitebook 8460p/8560p - bliżej 1000 zł

Do tego dysk SSD i będzie dobry laptop :)

 

Nie lepiej tego Lenovo T430 z procem trzeciej generacji?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam elitebooka 8470p, matryca trochę gorsza, ale i tak mam zewnętrzny monit ze stacją dokującą, jest cichy bo wentyl załącza sie w okolicach 60 stopni, tak więc często po godzinie surfowania w necie coś tam zaszumi

pograć można również (black ops 2 na wysokich spokojnie, skyrim na średnich bez bólu)

na oryginalnej baterii 5 godzin netu

w pełni rozbieralny, procka czy nawet matryce można wymienić, czy dołożyć eGPU

sata3 w kieszeni również

 

p.s  jedyny minus nie ma pooświetlanej klawy, ale jak pisałem głównie korzystam z zewnętrznej

Edytowane przez TSRules

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam t430, i jestem z niego całkiem zadowolony.

 

Jeśli się na niego zdecydujesz to pewnie będziesz potrzebował programu do regulowania obrotów wentylatora, bo potrafi on być czasem niepotrzebnie głośny.

 

Pasta i czyszczenie też jest możliwe jednak żeby to zrobić trzeba zdjąć całą górę laptopa (czyli mniej więcej 10 śrub i trochę siły), na szczęscie otwory wentylacyjne są po bokach a nie na dole więc teoretycznie nie powinien wciągać zbyt dużo kurzu.

 

Do zarządzania poborem energii lenovo wydało swój własny całkiem rozbudowany program który pozwala ci w miarę łatwo pozmieniać i pododawać plany zasilania. Mój z prawie nową 94Wh baterią potrafi wytrzymać prawie 7 godzin przeglądania internetu. Według tego programu na pełnej jasności zużywa teraz 18W, więc napewno będzie zużywał mniej z wyłączoną matrycą.

 

Jedyny problem tego laptopa to umiejscowienie portów usb 3.0 ponieważ są one dość blisko siebie i we wcięciu praktycznie pod obudową, zobacz na jakiś zdjeciach czy ci to nie będzie przeszkadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...