Skocz do zawartości
LoRdKwiateK

Poziome paski na monitorze.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam  Dell 25" U2515H, R9 390 8 gb Msi i mam taki problem że od paru dni pojawiają się w grach poziome paski, nie są one ciągłe tylko pojawiają się od czasu do czasu, zmieniłem kabel z DP mini na HDMI i jest ich troche mniej ale nadal są, jaka może być przyczyna? Pozdrawiam. W załączniki zdjęcie tych pasów

post-218412-0-43535400-1485697856_thumb.png

Edytowane przez LoRdKwiateK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buda to SilentiumPC Gladius X60 Pure Black, out wentylacja tył 1x120, góra 1x120 i 1x140mm a in 2x120 bok, 2x120 przód, 1x140 w środku, 1x120 dół razem (3 wypychające, 6 wpychających powietrze), troche kurzu jest. za chwile będę miał temp. mam już OCCT i włączam GPU 3d. Tym zrobie właśnie GPU Stress test?

Godzinny test GPU;3D w OCCT bez błędów ani wyższej temperatury oprócz tych właśnie pasków. Co dalej?

Edytowane przez LoRdKwiateK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na zintegrowanej grafice, ale wcześniej całkowicie usuń sterowniki AMD najlepiej tym:

 

http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

 

Przetestuj w różnych grach na integrze. Jak problem się powtórzy to może to być coś z monitorem chociaż mi to nie wygląda. Jak problemu nie będzie na integrze to spróbuj wgrać sterowniki AMD ale innej wersji nowsze lub starsze nieco.  Jak dalej lipa to zjedź z taktowaniem poniżej standardowych rdzenia i pamięci karty graficznej.  Dalej to samo-to przełóż kartę w inny slot PCI-ex.  Inny sposób to już testowanie podzespołów czyli idziemy z kartą do kumpla i sprawdzamy. To samo tyczy się zasilacza.  No i wciaż czekamy na temperatury GPU w stresie jakie dokładnie są..  

Odpal 3D Mark i sprawdź.

 

Te paski pojawiają się także na pulpicie czy tylko w grach ? 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w grach, odpaliłem Power Supply i po paru sekundach testu przy 330 fps i karta max obciążenie wyłączył się komputer. pobieram 3dmark, przy mniejszych roździelczościach (tv full hd posiada) nie ma tych pasów.

Edytowane przez LoRdKwiateK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 min na początek, screen z testu. mogę włączyć na 10h jak będzie trzeba.  OCCT odpaliłem Power Supply i po paru sekundach testu przy 330 fps i karta max obciążenie wyłączył się komputer. Przy roździelczości 1080p. wszystko działa dobrze. Co następne?

 

max 94 stopnie przez 30 min.

post-218412-0-20361700-1485792218_thumb.jpg

Edytowane przez LoRdKwiateK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czego Ty oczekujesz. Dostałeś  sugestię że to moze być padnięta karta. Objawiać się to może różnie. W jednym benchmarku wywali artefakty lub jakiejś grze. Musisz sprawdzić na innej karcie te same gry w których wywala te paski. Jak problem ustanie to znaczy że R9 390 się "wysypał".  W tym wypadku gwarancja jak jest i tyle.  Jak nie to naprawa lub odsprzedaż jako uszkodzona. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na stronie sklepu jaką gwarancję posiadasz czy producenta czy wewnętrzna.  Zawsze możesz składać przez sklep bez względu na to, ale to zwykle wydłuża czas wymiany/naprawy niż miałbyś dostarczyć osobiście/kurierem bezpośrednio do serwisu producenta/dystrybutora. Ale jak brałeś w morele to widzę ze mają wewnętrzną w przypadku kart MSI. Moze tak być że Ci odrazu wymienią na nową i wyślą z ich zasobów jako nowe zamówienie ( morele), a czasem wyslą do serwisu producenta/dystrybutora i będziesz czekał z 2 tygodnie lub dłużej.  Sprawdź najpierw jednak na innej karcie najlepiej i na integrze też nie zaszkodzi. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...