Skocz do zawartości
PR0N0SC0P3

[4000-4500zł] czyli jaki zestaw dla znerdziałego gracza ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie!

   Już od roku próbuje zabrać się za znalezienie odpowiedniego zestawu do gier, lecz praca i inne mniej ważne obowiązki skutecznie zajmują wolny czas. W tej sytuacji zwracam się z prośbą do Was o podanie całkiem niezłych zestawów w przedziale cenowym, który podałem w tytule tematu(jak coś mogę podnieść maksymalny próg o 200-300zł). Z tego co kiedyś przeglądałem byłem zainteresowany tymi podzespołami:

  • CORE I5 4690K 3.5GHz LGA1150 BOX
  • GIGABYTE GeForce GTX 970 4096 MB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-E
  • KINGSTON HyperX DDR3 2x8GB KHX 16C9P1K2/16 - chciałbym 16 GB pamięci RAM

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procka i kartę już masz czy dopiero chcesz kupić ?

 

Bo w obecnym czasie kupowanie I5 4690K + GTX970 to średni pomysł , od jakiegoś czasu mamy nowe procki z generacji Skylake ( od niedawna jest Skylake Refresh aka Kaby Lake ) i nowe karty wykonane w procesie 14 nm - lepiej iść w kierunku I5 6xxx / 7xxx + GTX 10x0 / Rx 4xx .

 

Do tego przy braniu odblokowanego procka bierzesz wysoko taktowane ramy - dla Skylake / Kaby to będzie 3 000 mhz CL15 .

 

Do zablokowanego CPU wystarczą ramy nisko taktowane - 1 600 mhz dla Haswella czy Skylake na DDR3 ( mało polecane rozwiązanie ) albo 2 133 mhz dla Skylake + DDR4 lub 2 400 mhz dla Kaby .

 

Wstępnie proponuję gotowiec @ PPC za 4200 zł z zablokowanym I5 7500 , 8GB DDR4 2133 mhz i GTX1070 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niczego nie mam zakupionego, szukam calutkiego zestawu.

 

A co do tego wysłanego przez Ciebie to chciałbym procesor z odblokowanym mnożnikiem i z tego co rozumiem to ramy trzeba będzie inne jeżeli na takowy się decyduję i teraz pytanie jak to cenowo będzie wyglądało.

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie dysku SSD, a mianowicie na ile on jest potrzebny? Rozumiem, że ma za zadanie przyspieszyć system i jakieś inne aplikacje, ale na ile to konieczne i czy jest duża różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odblokowany procek trochę kosztuje , do tego odpowiednia płyta , chłodzenie ( obecne procki z serii K chłodzenia w ogóle nie mają - więc jak już kupujesz chłodzenie to dobre a nie byle co ) i ram .

 

Procek to koszt ~1200 zł , płyta na Z270 to cena minimum 550-600 zł , chłodzenie procka - 150+ zł , ram 16GB 3000 mhz CL15 - 450+ zł .

 

Więc za te 4 niezbędne rzeczy płacisz od 2 300 zł wzwyż czyli jakieś 50% budżetu , a gdzie karta , dyski ( SSD czy HDD albo oba ) , zasilacz obudowa etc.

 

Chcąc mieć I5 7600k + odpowiednia płyta , ram i chłodzenie będziesz musiał przyciąć gdzie indziej np. zamiast GTX1070 brać GTX1060 lub Rx 470/480 .

 

A co do samego SSD - ten dysk jest w obecnych czasach bardzo przydatny , znacznie podnosi komfort pracy czy grania na kompie , w pewnym stopniu zwiększa też wydajność zestawu - szczególnie w operacjach mocno zależnych od dysku .

 

Więc jak najbardziej opłaca się go brać , 120-128GB minimum , rozsądnie 240-256GB , nie dość że większa pojemność to szybsze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję trochę czasu na przetrawienie tego, bo chciałbym kupić porządną maszynę, na lata(jeśli to możliwe).

 

Cały czas się zastanawiam, ponieważ warto by było dołożyć do tego procka z odblokowanym mnożnikiem, ale skoro niesie to za sobą zmianę innych podzespołów to zaczyna się mały kłopot. Powiedzmy, że podniosę budżet do max 5500 zł ze wszystkim, to teoretycznie powinno starczyć na opcję z odblokowanym mnożnikiem. I jeszcze pytanie czy ewentualnie tak jak napisałeś przyciąć trochę na karcie graficznej, czy to słaby pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile chcesz przyciąć na karcie - kupno innego , tańszego modelu tej samej karty jest jeszcze OK .

 

Co innego zmiana na kartę słabszą jak zmiana z GTX1070 na GTX1060 czy nawet GTX1050 - tutaj spadej wydajności będzie zauważalny , szczególnie przy graniu w wysokiej rozdziałce + detale High lub wyżej .

 

Oczywiście procek też ma znaczenie - I5 7xxx + GTX1070 może być w określonych sytuacjach wolniejszy niż I5 7600K@4,5-5 Ghz + GTX1060 6GB , dużo zależy tutaj od gry - tytuł wymagający dużo od procka i ramu to co innego niż gra która sporo wymaga od GPU .

 

Generalnie pomiędzy GTX1060 a GTX1070 jest duża różnica , mniej więcej tyle jak pomiędzy GTX970/980 a 980Ti / Titanem X .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakiej rozdzielczości będziesz grał na tym zestawie?

 

1440x900 ale w przyszłości planuję kupić nieco większy

 

 

Więc jak będzie wyglądała ta maszyna w wersji droższej?

 

procek: I5 7600K

płyta główna: MSI Z270

RAM: Vengeance LPX, DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15

karta graficzna: Gainward GTX 1070

dysk twardy: Toshiba P300 1TB

dysk SSD: ADATA SP920 128GB

zasilacz: Thermaltake TR2 500W

napęd: LG SuperMulti GH24NSD1 RBBB

 

 Coś takiego? I jeszcze jaka obudowa do tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ssd teraz drogie, przemyśl jednak większy ssd 240-275GB, byś mógł z dwie - trzy gry też zainstalować na ssd. Nie wszystko ale są pewnie tytuły, które zyskują przy ładowaniu z ssd.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Zakochany Graham

A nie chcesz zainwestowac w konsole i w miare dobry TV ? POgralbys z dzieciakami itp. Z zona. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ssd teraz drogie, przemyśl jednak większy ssd 240-275GB, byś mógł z dwie - trzy gry też zainstalować na ssd. Nie wszystko ale są pewnie tytuły, które zyskują przy ładowaniu z ssd.

 

Do tego sam system pożera coraz więcej miejsca. 120-128 GB to naprawdę dosć mało.  

 

Zestaw ogólnie ok.   Ew dołożyłbym nieco do lepszego zasilacza no i większego dysku SSD jak wspomniałem.  

 

Graham idź na testowe lepiej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zamierzasz krecic teraz, badz w przyszlosci to bierz wersje bez K. Niektorzy po prostu nie chca sie za to brac, mimo iz to banalnie proste. OC zwieksza zywotnosc platformy. Procek bardziej jest katowany w grach sieciowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz wątpliwości to serio lepiej dołożyć do SSD i lepszej grafiki niż pchać się w OC, owszem daje to efekt ale parę złotych trzeba dołożyć. Jeśli miałbyć zejść np z 1070 na 1060 żeby mieć możliwość OC to IMO nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem, popytałem w różnych kręgach i pomysł na chwilę obecną wygląda tak:

  • procesor niech zostanie taki jaki jest czyli I5 7600K
  • płytę główną zmieniłbym na ASUS PRIME Z270-K
  • pamięć RAM wydaję mi się dosyć dobra, ale jestem otwarty na propozycje z różnych firm
  • kartę graficzną zamieniłbym na ASUSA GeForce GTX 1070
  • dysk twardy raczej taki jak wcześniej chociaż zastanawiam się nad dwoma, bo z SSD raczej zrezygnuje
  • zasilacz jak najbardziej inny czyli 700W tutaj czekam na propozycje dobrych zasilaczy
  • no i napęd raczej bez zmian

Co o tym myślicie?

 

//A zestawik będzie oczywiście podkręcany.

Edytowane przez PR0N0SC0P3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz o mocy 700+W to przesada , do tego zestawu spokojnie starczy dobre 550W .

 

Rezygnowanie z SSD na rzecz 2xHDD to kiespki pomysł , jedyny plus to pojemność dysków , wydajność nawet w RAID jest daleko w tyle za SSD .

 

RAM - Corsair / Crucial / G.Skill / Geil / Patriot / A-Data 3000 mhz CL15 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By nie zakładać nowego tematu pozwolę się tutaj podłączyć z pytaniem.

 

Chcę złożyć nowego kompa. Miał być system na bazie i5 + GTX 1070 ale po przemyśleniu, lekturze testów i innych tematów na forum myślę by zapakować i7 + GTX1060 ponieważ liczę na kilka lat na nowym procesorze a kartę wymienię przy kolejnej okazji. Warto dokładać do droższego proca? Głównie chodzi o to by w przyszłości nie blokować możliwości przyszłych generacji kart graficznych.

Trochę wypadłem już z tematu i chcę poznać Wasze zdanie.

Intel ma już 7 generację procesorów a poprzednie wersje trzymają ceny i wydaje się logicznym by uderzyć w najnowszą wersję.

Możecie polecić procka i7 i płytę pod niego? Jak zawsze chodzi o stosunek ceny do jakości/wydajności. W przyszłości, dla zwiększenia wydajności pewnie skusiłbym się na podkręcenie procka.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 to dziś minimum do nowego zestawu bo pojawiają się gry wymagające 8 wątków do utrzymania 60 klatek/s i dodatkowe wątki zaczynają być ważniejsze od wysokiego taktowania. I tak nie jest to jakiś wydajnościowy kosmos, na lata to przydałoby się 8 rdzeni -może Ryzen coś tu ruszy z cenami.

 

Przed 4 wątkami broniłbym się rękami i nogami :) Już lepiej i7-4790k z DDR3 po taniości nawet używkę, niż i5-7600k. Kasa zaoszczędzona a wydajność większa na i7. Obie platformy są martwe bo 6 i 8 rdzeniowca tam nie wsadzimy a 4 rdzenie powoli się kończą w wymagających grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak z budżetu 4-5 kawałków robi się 6-7. Mam już plan i chyba będę się go trzymał. Będzie ryzen 5 lub 7 w zależności od tego jak wypadną piątki w grach.

:)

Do czasu aż zarobię na dokładkę przybędzie płyt pod te procesory i będę mógł wybrać coś dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...