Skocz do zawartości
Airways

Acer TravelMate 5744 - padł sygnał

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Posiadam kilkuletniego Acera TravelMate 5744. Parę tygodni temu zaczął się dziwnie zachowywać ekran. Podczas poruszania pokrywą zaczęły wyskakiwać artefakty w postaci białych pasków. Efekt ten stopniowo się nasilał aż do momentu, w którym ekran laptopa po prostu padł. Po uruchomieniu występuje czarny ekran i nic więcej. Po podłączeniu do telewizora przez VGA jest brak sygnału. Początkowo obstawiałem taśmę, która idzie do matrycy, bo artefakty wyskakiwały tylko przy poruszaniu klapą ale teraz nie wiem co o tym sądzić. Byłbym wdzięczny za pomoc bo naprawdę nie wiem co może być nie tak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy awaria taśmy powoduje przerwanie sygnału nawet w przypadku gdy podłączam laptopa do zewnętrznego monitora? Proszę mi wybaczyć głupie pytanie lecz mniej znam się na laptopach niż na PC-tach.

Edytowane przez Airways

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się tak wydaje. Jednak te artefakty występujące tylko przy poruszaniu pokrywą wskazują właśnie na taśmę. Nie wiem już co o tym myśleć a nie mam jak sprawdzić co uległo w czym tkwi problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak nie masz fizycznej matrycy to na złaczu D sub sygnał musi być po uruchomieniu laptopa.

 

Opcje są 2 :

Padło GPU ( lub luty --- ruszanie matryca powoduje też ruch laminatu )

Padła taśma i niefartem doszło do zwarcia którejś linii LVDS do np + zasilania = płyta główna do naprawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...