Skocz do zawartości
Bartass13

Asus X99 Strix problem z portem pamięci D1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Zgłaszam się do was o pomoc ,gdyż skonćczyły mi się już pomysły ,chcę zaznaczyć ,że szukałem w internecie na wielu stronach pomocy i nic nie skutkowało . Zakupiłem płytę główną Asus x99 strix ,po zamontowanie wszystkich komponentów i uruchomieniu komputer nie startuje. Wyskakuje błąd pamięci ram ,co jest sygnalizowane diodą na płycie. Zabrałem się za sprawdzenie pamięci początkowo miałem pamięci corsair vengeance led 4x8 GB 3466mhz ,zacząłem montować pamięci osobno i sprawdzać każdą pamięć i każdy port z osobna ,zaraz jak tylko komp zastartował na A1 z jedną kością pamięci zaktualizowałem bios do najnowszej wersji ,po czym znów zamontowałem wszystkie pamięci i znów nie startował ,metodą prób doszedłem ,że wadliwy jest port D1 (teoretycznie) ,sprawdziłem również na innych pamięciach na kingstone hyperx 2x16gb 2666mhz i problem dalej występować ,nie działała żadna konfiguracja z użyciem portu D1 każdy inna chodziła czy podłączyłem dwie pamięci czy 3 chodziło. Gdy wyczerpały mi się pomysły oddałem płytę na gwarancję stwierdzając wadliwy port D1. W serwisie nie stwierdzono usterki  i oddano płytę ,sprawdziłem jeszcze raz i dalej nie działa ,po nagraniu filmików sklep postanowił wydać mi nową i zająć się sprawą ponownie samemu. Dostałem nową płytę i co się okazało dalej przy uruchomieniu nie czyta z portu D1 ,nie wiem co się dzieje sprawdzam na dwóch różnych zestawach pamięci ,na wszystkich gniazdach czyta każdą pamięć tylko nie w d1 ,czytałem różnych opinii nawet że powinno się poluzować śruby przy chłodzeniu od procka itp. Żadna z metod nie działa nie mam pojęcia już co robić ,może macie jakiś pomysł ?? Specyfikacja Asus x99 Strix (bios zaktualizowany) ,i7 6850k, ram kingstone hyperx 32gb 2x16 2666mhz.

Edytowane przez Bartass13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na kontroler pamięci w procku skoro mobo wymienione , ja osobiście miałem jazdę ze swoim pamięciami kupione 2 komplety do duala w rożnym czasie , za nic nie mogłem uzyskać wydajności quad mimo iż płyta i cpu-z  twierdziły że jest to quad channel , po kombinacjach ze slotami działa ale banki są obsadzone zupełnie inaczej niż jest to opisane w manualu do mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby w opisie nie ma modelu 2x16 ,jest sporo takich modeli kingstona tylko 4x4 ,2x8, 2x4 ,pamięci chodzą na wszystkich slotach oprócz d1. Ja mam model HX426C15SBK2/32 ,komp na konfiguracji a1 i c1 chodzi w dualu system stabilny itp ,po dodaniu trzeciej również chodzi wszystko ,dopiero jak dodaje do slotu d1 to nie startuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...