Skocz do zawartości
Novice

Upgrade 4790K do 5775C. Czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam w związku z ostatnim artykułem na purepc który rzuca nowe światło na Broadwella. Obecnie mam 4790K który śmiga na 4600MHz przy 1.3v. Zastanawiałem się nad 7700K + z270 + DDR4 3600/3800 ale jak widać z testów 5775C wcale nie odstaje, a różnica w cenie takich transakcji jest spora.

Mój 4790K raczej już wyżej nie pójdzie, na 1.37v był niestabilny przy 4700MHz a nie chcę pakować większego napięcia. 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie warto. i7700K kosztuje tyle samo co 5775C.

Ale w i7700K też Ci się nie opłaca wchodzić. Do pojedynczego GTX1080 to bierz x99 + Core i7-5820K.

Nie chodzi o sam procesor. Zauważ że płyty na Z270 są masakrycznie drogie, cenowo dobijają do X99. Żeby Skylake czy Kaby Lake dać kopa trzeba też szybkich pamięci, więc kolejne 800zł. W X99 i 5820K nie chcę się bawić bo to jest platforma nieopłacalna do samych gier. Wolałbym szybsze 4c/8t niż wolniesze 6c/12t za więcej kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym szybsze 4c/8t niż wolniesze 6c/12t za więcej kasy.

Jakie wolniejsze 5820K? Przecież go kręcisz na 4,5GHz. W  wielu grach zmiecie każde i7 4/8 nawet te kręcone na 5GHz.

Albo nic nie zmieniasz i czekasz na Ryzen/x299, albo teraz wchodzisz w X99. Nic innego nie ma sensu w twoim przypadku.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 czekasz na Ryzen/x299, 

dokładnie to czekałbym na następcę x99

bo po ryżym nie spodziewałbym sie cudów [oby dogonili intela a to już bedzie cud]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy wprowadzenia 4c/8t Kaby Lake X na X299. Jak na razie z tego co donoszą przecieki ma być lepszy kontroler DDR4 (DDR4-2666 w przeciwieństwie do DDR4-2400 na mainstreamowym KL). Może przełoży się to na obsługę DDR4 +4000MHz ponieważ na razie IMC pozwala na takie prędkości tylko selektom. Będzie też pewnie lut pod czapą więc +5GHz powinno być osiągalne bez problemów z temperaturą. Będzie też dużo więcej linii PCI-E.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5820K to haswell, więc będzie wolniejszy na 4500MHz niż mój 4790K przy 4600MHz jeśli chodzi o wydajność jednowątkową.

Większość gier nie chodzi jednowątkowo, są już takie co skalują się na dowolną ilość rdzeni.

Popatrz tu jak Doom się ładnie skaluje od 1:20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz co z kasą robić lub po odsprzedaniu masz niewielką dopłatę to kup, ale super większej wydajności nie spodziewaj się ot te 10-20%. Czy warto, w artykule masz wszystko czarno na białym. Decyduj. Intel Core i7-7700K ma tą zaletę, że to nowsza konstrukcja, więc prawdopodobnie lepiej się odsprzeda i wcale nie odbiega od 5775C. Raczej artykuł pokazuje, że w edram drzemie potencjał, a starszy procek wcale nie musi być taki zły, czy wręcz przeganiać nowsze konstrukcje. 5820k również jest fajną propozycję, ale skierowaną raczej dla pro, którzy szpilują i entuzjastów. Co 6 jajek to nie 4. Wiadomo w grach na razie ciężko uświadczyć dobre wykorzystanie wielu jaj.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nowy 5775C to bezsens, ale... jak dorwiesz używkę w dobrej cenie (ktoś z forum PPC niedawno oferował) to bym brał w ciemno. Sam nie brałem, bo przesiadka z 5675 na 5775 w moich zastosowaniach nic by mi nie dała. Swojego jako używkę kupiłem za śmieszne (jak za ten CPU) 950zł, czyli jakieś 400zł poniżej rynkowej.

2. Zależy też od zastosowań. eDRAM daje kopa głównie w grach, gdzie służy jako turbo RAM.

3. Technologia pewnie wróci w 8 może 9 generacji intela? Na tą chwilę jest "zbyt wydajna" i droga więc intel ją ubił ;) Coś jak z HBM w R9 od AMD ;) Zabawki wyprzedziły rynek, a to się nie opłaca producentowi.

Edytowane przez Szawel
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...