Skocz do zawartości
under555

Asus G752 vs MSI GT70

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, szukam dla siebie laptopa do gier, im taniej tym lepiej. Wypiszę wszystko w punktach:
1. 17 cali matryca matowa, full hd, gsync mile widziany, więcej Herców także mile widziane, wymagane dobre kolory i sensowne kąty, ewentualnie mały bleeding ale w to wątpię.
2. GTX 1060 6GB - i tyle o karcie
3. Procesor... coś wydajnościowo pod ww. grafikę aczkolwiek chcę być gotowy na ewentualne gry, które lubią procesor mocniej zużywać.
4. Ma być chłodno, w miarę cicho, klawiatura i głośniki im lepsze tym lepiej.
5. Możliości rozbudowy nie są dla mnie ważne bo i tak porobię RAM na 2x8GB + mój SSD na sata i nic grzebać nie będę, laptop najdalej do lipca będzie u mnie.
6. Jeśli chodzi o głośność jeszce to mam obecnie Lenovo y50-70 z gtx 860 i i7 4710hq + glacier NC400 na maxa i to jest ABSOLUTNY MAX decybeli jaki jestem w stanie przyjąć myślę.

Asus, o którym mówię konkretnie ma:
1060 6gb i 6700hq
matrycę 75 Herców(nie wiem czy i na ile się kręci), matową, IPS + g sync - czyli właściwie tylko bleeding jest jej minusem.
Ram DDR4 ale trochę mi to lata bo czy ddr3 czy ddr4 i tak się kłada kości ok 2k Mhz i jest podobnie.

MSI GT70
Procesor 4700mq albo za dopłatą 4940mx
1060 6GB
Obawiam się,że głośny, ciepły raczej nie.
Matryca pewnie 60Hz, bez Gsynca, ponoć bez bleedingu(ja tego nie wiedizałem ale ufam akurat człowiekowi, który to sprzedaje) i pomimo TN ma dobre kolory. To jest matryca TN typu IPS czy jakoś tak mi tłumaczył.


I teraz tak... jakieś 600zł taniej wyjdzie mnie MSI. ewentualnie 1700zł taniej gdybym chciał brać nowego Asusa (ale tego nie chcę).

Moje zdanie...
Chyba Asus aczkolwiek ja się nie znam za bardzo bo dopiero się tego wszystkie uczę.

Dlaczego?
Weźcie pod uwagę,że na pół roku czasu + biorąc pod uwage,że nic nie będę grzebał i wymieniał (tylko RAM i dysk na początku) to wszystko jedno,że Asusowi nic nie można zmienic,że jest lutowany.

Kwestia druga.
Matryca. Wiem,że niektórzy narzekają na matrycę w tym asusie (coś chyba nie 100%matowa była?) ale na plus przemawia Gsync, więcej Herców, kolory IPS ale na minus bleeding.

Głośniki i klawiatura na pewno na korzyść MSI.

Co do wydajności... tutaj jest pewien problem.
Z racji gier tzw. cpu heavy wolałbym 4940MX (który swoją drogą jest mocniejszy od 6700hq) ale jest pewien problem.
Póki co wychwyciłem to,ze ww. procek nie wspiera DX12 tylko max 11. Problem nie problem ale inwestując tyle kasy w laptopa chcę mieć dostęp do wszelakich możliwych funkcji tym bardziej,że i CPU i GPU na to pozwala bo to nie jakis GTX 1050


Jest jeszcze jeden problem... biore Asusa, wrzucam dysk i RAM i nie martwię sie ani głośnością ani temperaturami.
Biorę MSI i temperatury będą ok ale z racji jednego wiatraka boję się o głośność. Jedyne porównanie mam do Lenovo y50 tak, jak Wyżej mówiłem.


Dodam jescze tylko,że nie będzie monitora zewnętrznego a także druga rzecz- do pracy będzie 14 calowy inny laptop mobilny więc tutaj luz jest.


Jakie jest Wasze zdanie ? Mam rację?
Dla mojego portfela idealnie byłoby brać MSI.
a jeszcze bardziej MSI z 4700hq ale obawiam się,że to krok w tył tym bardziej jeśli chodzi o gry cpu heavy + to,że akrualnie w Lenovo mam 4710hq czyli mocniejszy model.



Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...