Skocz do zawartości
poliloli

Upgrade starego kompa (athlon64 3000+) pod internet.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, planuję odświeżyć swojego stacjonarnego kompa. Obecnie Athlon64 3000+, płyta Gigabyte K8NXP-SLI, 3 gb ram DDR. Płyta jest uszkodzona i nadaje się już tylko do wymiany. Planowałem wymianę samej płyty na np ms-7168, ale gdzieś przeczytałem, że to bez sensu gdyż przy takiej konfiguracji i tak komfortowego przeglądania nie będzie. Wobec tego co kupić? Myślę teraz nad jakąś płytą pod Core 2 Duo plus nowy procesor (mam C2D na lapku i jestem zadowolony). Nie chcę wydać jakiś dużych pieniędzy (200 zł), dobrze żeby udało się zostawić chociażby ten RAM, który jest obecnie i zasilacz - całkiem niezły, chociaż może mocą nie powala https://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-450w-pro-120mm-80-psu-p1-450s-x2b9-419031/

Z góry dziękuję za propozycję, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Wnioski wydają się logiczne i ten sprzęt, który zaproponował Klaus z pewnością będzie w innej lidze niż jakakolwiek modyfikacja obecnego. System zainstalowany mi potrzebny nie jest.

Edytowane przez poliloli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest Wasza opinia nt tego sprzętu: http://allegro.pl/fujitsu-c700-g620-2-6ghz-4gb-80gb-sticke-windows-7-i6665419570.html

 

Pomijam kwestie systemu, ale interesuje mnie kwestia jakości (Fujitsu i ew. sprzedającego na allegro, może ktoś z Was się z nim zetknął). Dzięki za pomoc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp może być za te pieniądze, co do sprzedającego to weź popatrz sobie na opinie.

CPU porównywalny do C2D E8600, mocniejszy od niego w FPU, słabszy w ALU. Grafikę ma ze wsparciem dekodowania h264 do FHD.

W dodatku na przyszłość można zmienić CPU. Trochę mało RAM, nawet dziś do internetu z Win7/8/10 przydało by się 8GB. To już nie czasy WinXP gdzie nadmiar RAM leżał odłogiem, teraz chwila moment i całe 8GB jest zagospodarowane przez pamięć wstrzymaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...