Skocz do zawartości
Beatles7

MSI h110m pro vd radeon + rx460 nie wykrywa karty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Komputer nowy. Tak jak w temacie, grafika chodzi tylko ze zintegrowanej, bios nowy, zasilacz dobry, w czym problem? Zmieniłem w biosie na płytę PEG czy jakoś tak nic nie daje. Mam ochotę walnąć tym komputerem o ścianę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, sam. Komputer chodzi ze zintegrowanej normalnie. Bios aktualny, Morele aktualizowało BIOS i z tego co patrzałem jest aktualny. W menedżerze widać, że wykrywa kartę, ale jak podłączam DVI do karty zewnętrznej nie startuję. W BIOSIE jak zmieniam na zewnętrzną kartę to nie wykrywa, p***** paradoks. Ściągam nowy sterownik do karty i spróbuję zainstalować i może jakoś we właściwościach ekranu zmienić na drugą kartę o ile tak się da. Sterowniki instalowałem z płyty, czy aktualne sterowniki do płyty poprawią sytuację czy to nie ma znaczenia?

 

Co to jest rxa?

Edytowane przez Beatles7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe:

 

MSI H110M PRO-VD, H110, DDR4-2133, SATA3, DVI, VGA, M-ATX

Intel Pentium G4560, 3.5GHz, 3MB, Box (BX80677G4560)

Sapphire Radeon RX 460 2GB GDDR5 (128 Bit) HDMI, DVI-D, DP, BOX (11257-10-20G)

GoodRam DDR4 8GB 2133 CL15 (GR2133D464L15/8G)
SilentiumPC Brutus M10 (SPC159)

SSD Kingston SHFS37A120G

 

Używane:

 

Fortron 500W, FSP500-60GHN, 80 Plus, aktywne PFC

SSD Crucial CT256MX100SSD1

 

AMI BIOS płyty: 2BO 12/15/2016, na stronie producenta najnowszy jest 2B czyli się zgadza z datą publikacji 2016-12-19.

 

Czemu demontować CPU? Z tym może być problem bo ten boxowy radiator to strach z powrotem dementować, bo te kołki plastikowe to jedna wielka Intelowa lipa (swoją drogą nie wiem czemu taka niby dobra firma produkuje cały czas taki chłam).


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu demontować CPU?

Bo zależy ci na rozwiązaniu problemu niedziałającej karty RX460?

Kontroler magistrali pci-e jest w procesorze. Procesor z płytą łączy się poprzez podstawkę z pinami i pola stykowe na procesorze. Piny są delikatne i łatwo je pokrzywić, np gdy najpier ktoś demontuje plastikową zaślepkę a w drugiej kolejności wkłada procesor. Wystarczy jeden skrzywiony pin i złącze pci-e nie będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wykrywa kartę w menedżerze normalnie, wcześniej jako nieznana czy jakoś tak, ale po instalacji sterowników już normalnie... Może w biosie coś trzeba jeszcze zmienić?

Edytowane przez Beatles7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...