Skocz do zawartości
meeron

Tania płyta 1151 (do 250zł) dla Pentiuma G4560

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, wszyscy polecają ASROCK H110M-HDV

A ja nie lubię Asrocków i reszty, lubię Asusa.

Czy opinia nt tego asroca jest wykrowana na podstawie opinii użytkowników, czy może porównano w tabelce, ze ma HDMI oraz radioatory na sekcji i okrzyknięto ją lepszą od innych, bo te inne w podobnej cenie tego nie mają.

Jakoś kurczę, mam opory przed asrockiem, np ten którego mam w pracy, nie potrafi odblokować dodatkowego cache w procku X620 a inna plyta robi to bez problemów, to taki przykład. Już nie bedę dawał kolejnych przykładów ale mam powody by tej firmie nie ufać.

Coś tracę o czym nie wiem, gdy wybiorę ASUS H110M-K ?

Czy po aktualizacji biosu, na każdej płycie H110M będę mógł ustawić ramy na 2400MHz?

 

Jest któś kto te płyte posiada, i z perspektywy użytkowania, wyrazi na jej temat opinię?

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat składałem komputer z bliźniaczą płytą (ASRock H110M-DVS R3.0). Powód wyboru prosty - cena, dostępna jedynie jedna rewizja biosu, która obsługuje Kaby. Nie było więc konieczności dopłacania (xD) do aktualizacji. 

Samo działanie płyty bez problemów - bios przejrzysty, sporo opcji. Windows 7 dał się zainstalować, chociaż nie wiem, czy bez klawiatury na PS2 byłoby to takie łatwe. Sterowniki do integry też weszły, ale nie te udostępniane przez producenta. 

Po aktualizacji biosu raczej każda płyta ustawi odpowiednie pamięci na 2400 MHz.

Edytowane przez okrej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na H110 nie ustawi pamięci na 2400MHz bo chipset jest ograniczony do 2133. Co do Asrock'a - też mam wciąż opory do tej firmy, a miałem "przejściowo" ich budżetową płytę na H61 i złego słowa o niej nie powiem (pracowała 2 miesiące z i7 3770). Asrock mocno się poprawił i masa ludzi używa ich płyt - oczywiście zawsze się znajdzie jakiś wadliwy egzemplarz, ale wszystkim producentom się takie zdarzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie tylko ja mam problem z Asrockiem ;)

A co myslicie o wspomnianym wcześniej Asusie? Ma taki bajerancki pulsujący led.

W sumie przy tego typu "ekskluzywnych" płytach to pewnie jeden grzyb jaka sie kupi.

Aha, żależy mi na szybkim boocie, zrobie to kosztem rezygnacji z radeon 5770 na rzecz integry, moj radzio nie ma GOP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hue hue, trochę pośmieszkumy przy piatku, tak, że ten, wszyscy własciciele asrockow wstydza sie przynać ze maja asrocka iksde

 

to ja opowiem kawał na rozruszanie tematu

 

dlaczego na ajfona nie ma wirusów?

.

.

.

.

.

.

są, ale wszystkie płatne :)

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat składałem komputer z bliźniaczą płytą (ASRock H110M-DVS R3.0). Powód wyboru prosty - cena, dostępna jedynie jedna rewizja biosu, która obsługuje Kaby. Nie było więc konieczności dopłacania (xD) do aktualizacji. 

 

Samo działanie płyty bez problemów - bios przejrzysty, sporo opcji. Windows 7 dał się zainstalować, chociaż nie wiem, czy bez klawiatury na PS2 byłoby to takie łatwe. Sterowniki do integry też weszły, ale nie te udostępniane przez producenta. 

 

Po aktualizacji biosu raczej każda płyta ustawi odpowiednie pamięci na 2400 MHz.

 

Bardzo ciekawa płyta, kosztuje 215 zł i nie trzeba kombinować z aktualizowaniem biosu. Dlaczego więc nie jest to polecana płyta np. w zestawach purepc? Za 215 zł w takim razie chyba nic lepszego nie można kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przez to, że brak jej HDMI i nie ma chłodzenia sekcji zasilania, wiec jest gorzej wyposażona.

 

No ok, też rozglądam się za płytą do G4560 i już miałem zamawiać MSI kiedy (chyba) na szczęście trafiłem na ten temat.

 

HDMI mi niepotrzebne, a czy brak chłodzenia sekcji zasilania to duży minus w takim razie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden, to tylko ozdoba biorac pod uwagę jaki procesor tam laduje ;)

 

Dalej mam metlik w głowie, bardzo mało informacji uzytkowych jest o tych płytach

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakis to tam komfort psychiczny no i kwestia estetyki.

 

Z każdym asrockiem z którym miałem doczyneinia a było ich 3, to cos było nie tak.

Sam nie wiem, czy podjac ryzyko kolejny raz, obiecałem wczesniej sobie kupowac wyłącznie asusy

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co powiecie o tej płycie Asus H110M-D

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-h110m-d-h110-ddr4-sata3-usb-3-0-matx-90mb0py0-m0eay0-843046/

https://www.asus.com/Motherboards/H110M-D/

 

Wydaje się solidna i ma pełno dupereli typu Intel Turbo Boost, USB 3.0 Boost itd a nie każda płyta za 220-240 ma takie bajery

Edytowane przez evald

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zamówiłem Asrocka za wasza namową.

Fakt, że każdej innej płycie czegoś brakowało, to HDMI, to jak miała to była droższa a nie miała 6 USb na tyłach.

Gdzieś zdążyłem wyczytać, ze trzeba uważać w asrocku z ich oprogramowaniem dodatkowym, które to niby przyspiesza lan i usb, bo zamula wtedy instalatory, programy instalują po 15 minut, nie dotyczyło to tej konkretnej płyty ale wielu innych asrocka, można temat wygooglować.

Ale mam pytanie, czy na tej płycie w momencie gdy komputer jest wyłączony, to świeci się jakaś diodka, i po odpaleniu np zmienia ona kolor, lub świeci się wtedy ich więcej?

To dla mnie przydatne, bo czasem zapominam wyłączyć komputer i działa bez potrzeby całą noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tam sygnalizacja włączenia komputera, stanu uśpienia itp. ale jako tako nic się nie będzie świecić kiedy komputer jest wyłączony, niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę ;)
Jeżeli to Ci nie wystarczy, to można zrobić przez zasilanie USB taką sygnalizację, żebyś coś tam się zapalało kiedy komputer się wyłącza i gasło po tym jak się włączy. U siebie robiłem zmianę koloru podświetlenia przedniego wentylatora, ale u kogoś z forum widziałem leda czerwony/zielony sterowanego właśnie w ten sposób. Jak co, to mogę podesłać;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian

Kazda plyty h110m dziala tak samo tyle ze na asrock nie mozna narzekac, ma najchlodniejsza sekcje z wszystkich producentow bo jedyna ma radiator. pozatym jak na kazdym h110m nie wsadza sie i7 bo zaniza taktowanie, moze sie zdazyc ze zanizy take na i5 6400 do 2.7 na all rdzeniach i beda skoki na 3.1 tego nalezy byc swiadom bo to zalezy od temp na h110m innych producentow nie polecam, tylko asrock na z170 z270 msi papa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...