Skocz do zawartości
SOOB3K

Sony VAIO - niepokojace temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, jak w temacie. Laptop Sony VAIO VPCEH 2C5E, chlodzenie jak i laptop czyszczone miesiac temu, wymiana pasty termoprzewodzacej na Gelid Extreme. Wlaczylem HWMonitor, EVGA Precision XOC, podkrecilem GPU, odpalilem Rocket League i pogralem ok 1h. Tak sie przedstawiaja temperatury ktore sa niepokojace jak dla mnie. Laptop stoi na biurku na gumowych nozkach zeby od spodu zaciagal lepiej powietrze, wylotu nic nie blokuje ani spodu laptopa.

 

pics.tinypic.pl/i/00872/gzwi3s11qzna.jpg

 

pics.tinypic.pl/i/00872/swl3zuepovd0.jpg

 

Jakis pomysl jak zbic temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy takich temperaturach plastik powinien mocno parzyć

jeśli tego nie robi temp mogą być trochę przekłamane po za tym cpu przy takiej temp chodził by na najmniejszym mnożniku gpu tak samo aaaaa

ps.nie wiem jak u cb i innych laptopach ale cpu w acer i asus jeśli cpu ma 90+ wyłącza kompa i trochę się dziwie dalczego u cb tego nie robi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EVGA Precision z kolei pokazywało po OC GPU temp. nie przekraczajace 80 stopni na GPU.

 

Jak mozna zmierzyc dokladne temperatury CPU i GPU?

 

Ja nic w BIOSIE nie grzebalem :D ba nawet tam nic nie moge zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...