Skocz do zawartości
wzasadzietogracz

ASRock Z270 Pro4 czy Gigabyte GA-Z170 Gaming K3 - komp do gier na oskalpowanym 7600k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć -  jak w temacie, chłodzenie lc ale jeszcze nie wiem który - konkretnie - model (chciałbym też "opędzić" na nim GPU na 1070).

 

Dysk: Samsung SSD 960 Pro 1024 (ku...wa co za ceny!)

16GB ram-u (G.Skill Trident Z DDR4, 2x8GB, 3733MHz, CL17)

GPU: - polećcie coś do zwodowania... czy MSI 1070 Sea Hawk EK X to dobry wybór ?

 

Tyle - z góry dzięki za uwagi :-D

 

aha - zakup ... koło 15 marca !

   

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem "Z170 Gaming K3" i automatyczne napięcie na procesorze ( i7-6700k ) jest wysokie, a przeglądając recenzję innych płyt te napięcia są niższe na automacie. I też widziałem recenzje że inne osoby też mają to zjawisko i też narzekają że manualne ustawienie nie zawsze trzyma prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz skalpowanego 7600K to pewnie będziesz celował w 5.1-5.2GHz, ja bym nie brał tych płyt pod takie OC. Weź coś z porządnym VRM.Nie obsłużą też DDR4 3733. Celuj w Maximus Hero,nie jest jeszcze aż tak droga, bardzo dobra sekcja zasilania i obsługa szybszych DDR4. Z ciekawości - sam skalpujesz czy kupujesz oskalpowany?

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenne rady - zastosowałem się i kupiłem ... Gigabyte AORUS GA-Z270X-Gaming 7. Czekam jeszcze na zewnętrzny zestaw chłodzenia lc AC aquaduct 360 XT V ceramic i - będę pomału składał.

Aha - wybrałem MSI Sea Hawka (GTX 1070) - pożyjemy - zobaczymy.

 

@up Novice - sam skalpowałem, wg jednej z  instrukcji na YT ... ręce trzęsły mi się jak po tygodniowej balandze ale ... dałem radę. "Przyrząd" kupiłem .

 

No to tyle - dzięki jeszcze raz i - na ładnych parę lat spokój :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...