Skocz do zawartości
Goodjuke

Corsair cx 430 uszkodzony?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zasilacz taki jak w tytule, podłączam go do zestawu i5 2400 gtx 660 płyta od gigabita microATX i dysk pod SATA. Po podaniu zasłania zasilacz wydaje dźwięk jakby piszczenie cewek, po włączeniu komputera jest tylko chwilowe zakręcone wszystkich wiatraków i komputer pada i tak w koło Macieju. Ciekawostka jest to że po podłączeniu do starego zestawu athlon II 3200 Gs7300 komputer normalnie startuje. I teraz pytanie czy zasilacz jest po prostu za słaby, czy ma problem z napieciami i czy jest szansa na naprawę tego zasilacza. Dodam że robiłem już z wszystko, wyjęcie ramu, grafiki, reset biosu, wyjęcie baterii. Dzisiaj postaram się sprawdzić miernikiem napięcia, ale najpierw muszę znaleźć jak to zrobić. A zapomniałem napisać że komputer startuje z zasilaczem corsair cs 750m

Edytowane przez Goodjuke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już kompletnie zgłupiałem. Podłączyłem jeszcze raz zasilacz którego używam na co dzień (corsair cs750m), bo pomyślałem że wszystko sobie po instaluj potem tylko wymienię zasilacz i na dobry i sprawa będzie zamknięta, ale nie ! Komputer nie reaguje znów tylko zakręci przez chwilę wiatrakami i się wyłącza, w zasilaczu coś (pstryka, przeskakuje) podejrzewam że jakieś zabezpieczenie. Kompletnie nie rozumiem co jest, wczoraj jak podłączyłem to komputer zadziałał wszystko chodziło, nie mam pojęcia co może być nie tak. Oczywiście rozkręciłem zasilacz (corsair cx 450) jak pisaliśmy i nic szczególnego nie zauważyłem. Czy to może być wina płyty, procesora, dysku, a może chłodzenia ? Podejrzewam też chłodzenie bo mam wyłamany jeden wtyk i nie trzyma do końca, ale jak łapie za radiator to nie lata, po prostu nie dolega tak ścisło jak reszta.

 

Płyta główna to b75m-d2v bo wcześniej nie napisałem dokładnie.

 

 

Dobra jest progres, po kombinowałem z CMOS. Komputer rusza jak zewrę CMOS, ale jest brak obrazu, podłączałem każdym możliwym sposobem dvi vga hdmi, do karty jak i do płyty głównej. Co może być nie tak ?

Edytowane przez Goodjuke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie KBC nie dostaje któregoś sygnału PWRok i on odłącza zasilacz bo któreś napięcie na płycie zdechło ( a jest kilka przetwornic )

 

Jeszcze sprawdź co stanie gdy nie podłączysz wtyczki od CPU czy płyta wstanie ( zwarcie w sekcji VRM już też widziałem )

 

Ogólnie : Bardziej płyta niż zasilacz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...