Skocz do zawartości
Uhorek

Komputer się ciąglę włącza

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

mam dość dziwny problem, mianowicie jeżeli zmuszony zwisem systemu wyłączę komputer przytrzymując power przez 4 sekundy, po kolejnych 4 sekundach komputer sam się uruchamia. I od tej pory wpadamy w pętlę, ja go chcę wyłączyć (power na 4sek.), on sam się uruchamia i tak dalej i tak dalej. Jeżeli w czasie gdy jest wyłączony odetnę zasilanie, to i tak próbuje się włączyć (widać jak na chwilę diody się zapalają), ale na szczęście po przywróceniu zasilania już siedzi wyłączony.

W BIOSie znalazłem tylko opcję do wznawiania pracy komputera po utracie zasilania i to mam na OFF i wydaje się działać.

Jeżeli system poprawnie zakończy prace i wyłączy komputer, to już sam z siebie się komputer nie włącza.

 

Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki, konfiguracja sprzętu:

  • Intel Core i7-6700
  • Gigabyte GA-Q170M-D3H
  • Patriot Viper 4 Series DDR4 2x8GB
  • Samsung SSD 850 256GB
  • Super Flower 450W Golden Green PRO SF450P14XE
  • Antec Gamer Three Hundred
Edytowane przez Uhorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoki napięcia...

W Windows nie ma czegoś takiego jak ponowne uruchomienie pc po wyłączeniu/restarcie...

Nie wiem jak mam Ci to wyjaśnić. Jeśli wyłączasz na hama, to powinien pozostać wyłączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...