Skocz do zawartości
Alajaman

Korekta/analiza zestawienia nowego PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Od jakiegoś czasu próbuję złożyć samodzielnie swój pierwszy zestaw komputerowy, który posłuży dłuższy czas i nie będę musiał z nim walczyć. czy moglibyście skorygować tą konfigurację i powiedzieć czy będzie ona działać? Najwięcej chyba problemu sprawiło mi dobranie zasilacza i jego mocy. W przyszłości planuję zaopatrzyć się oczywiście w dysk SSD. Na chwilę obecną nie jest mi on potrzebny dlatego też nie widnieje w zestawieniu. 

 

1. Płyta główna: ASRock H270M-ITX/ac, H270, DDR4, HDMI, DVI-D, miniITX

2. Procesor: Intel Core i5-7500, 3,4 GHz, 6MB, OEM 

   /Chłodzenie CPU Intel Cooler TS15A

3. Zasilacz: Corsair CS Series 650W Modular 80+ GOLD

3. Karta graficzna: Palit GeForce GTX 1070 JetStream 8GB GDDR5 (256 bit)

4. Pamięć RAM:  Pamięć G.Skill Ripjaws V DDR4, 8GB (4GBx2), 2133MHz

5. Dysk twardy: Dysk Toshiba P300

6. Obudowa:  Nzxt S340 - USB 3.0

 

Za wszelką pomoc oraz krytykę dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Droższej płyty już się nie dało dobrać ?

 

I nie wiem po co wersja ITX jak można kupić normalne mATX/ATX na H110/B250 .

 

Do Kaby Lake weź ramy 2 400 mhz , warto od razu iść w 16GB .

 

Zasilacz - brał bym nie wiele droższego Corsair RM650X 650W , bardzo cichy - wentylator 135 mm z trybem półpasywnym  , w pełni modularny i ma 10 lat gwary .

 

Choć do zablokowanego I5 + GTX1070 spokojnie wystarczy dobre 550W .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Droższej płyty już się nie dało dobrać ?

 

 

Wybrałem taką a nie inną płytę ze względu na złe doświadczenia z firmą Gigabyte, gdzie kondensatory pękały jak baloniki. Było to co prawda jakiś czas temu, ale uraz pozostaje ; / Dość ciekawa jest zaproponowana przez kolegę niżej płyta. Mam jednak spore wątpliwości co do jej wykonania 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie potrzebuję raczej więcej portów niż 1 HDMI Co sądzicie o tym ? https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx1070-mini-itx-8gb-gddr5-256-bit-2xdvi-d-hdmi-dp-box-gv-n1070ixoc-8gd-962905/

 

Ona nie ma Phys'X ; /

 

Czemu Gigabyte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu Gigabyte?

Gigabyte + brak PhysX odpada totalnie. Wymieniłem jeszcze chłodzenie i obudowę na https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-spartan-3-pro-he1024-spc146-858457/   https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-aquarius-x70w-spc141-773995/

Edytowane przez Alajaman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla wyjasnienia to sa 3 wesje tej plyty Asus PRIME B250M: https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/plyty-glowne-42/,,,,,,,,,,/1/?q=Asus+PRIME+B250M. Musisz popatrzec czym dokladnie sie roznia, moze ktoras tansza wersja Ci wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla wyjasnienia to sa 3 wesje tej plyty Asus PRIME B250M: https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/plyty-glowne-42/,,,,,,,,,,/1/?q=Asus+PRIME+B250M. Musisz popatrzec czym dokladnie sie roznia, moze ktoras tansza wersja Ci wystarczy.

Wybrałem już tą poleconą jako pierwszą, ze względu na dobre rokowania wizualne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnikowo nie ma nic. Co też może być za przyczyną podłączenia karta>monitor po HDMI. Dość ciekawe jest wyjście wspomnianej wcześniej karty ponieważ ma jedno złącze HDMI, DVI-D, i 3x Display. Wygląda to na totalną cyfrówkę. Próbowałem znaleźć jakąś przelotkę która by umożliwiła podłączenie tej karty do monitora za pomocą VGA, lecz nie o to chyba tutaj chodzi? 

Próbowałem aktualizować BIos - płyty głównej (bez rezultatu)

Bios karty graficznej wywala całkowicie okienko instalacyjne nie informując o jakimkolwiek podsumowaniu. Sterowniki graficzne również nie przeprowadzają instalacji. Wyskakuje błąd. Ręce opadają ; / 

 

Na domiar złego po aktualizacji Win10 partycja systemowa znika z boot listy. Na szczęście można ją wybrać z UEFI...

Edytowane przez Alajaman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem aktualizować BIos - płyty głównej (bez rezultatu)

Próbowałeś czy zaktualizowałeś?

 

Zasilanie do trafiki podłączone?

 

Monitor ma wejście hdmi i łączysz go kablem hdmi-  hdmi?

 

Na zintegrowanej grafice wszystko działa prawidłowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jest zaktualizowany do ostatniej wersji 303 

2. Zasilanie 8 pin podłączone, obok jest jeszcze 6 pin, ale do SLI ?

3. Jedną stronę wtyczki hdmi wkładam do monitora. Drugą zaś do karty. Brak sygnału.

4. Analogowo po VGA wszystko śmiga 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...