Skocz do zawartości
Gość

Laptop do 3500zł - coś w porównaniu do mojej stacjonarki

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam laptopa który byłby podobnie szybki jak mój stacjonarny komputer. Jego parametry:

Intel Core i5-4690K 3.50 Ghz

Ram 8 GB DDR3

Płyta główna Asus Z 97-P

Giabyte Geforce  gtx 960

 

Laptop raczej niekoniecznie do gier. Zależy mi na szybkim działaniu i uruchamianiu systemu. Widzę, że w tej cenie są już ramy DDR4 tylko czy to bedzie porównywalna szybkość komputera jak tego stacjonarnego?

Niedawno też kupiłam dysk SSD na sata, więc poszedłby do laptopa.

Bez systemu. Używam linuksa.

 

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz zyskać .

 

4690K + GTX960 to jednak trudny do pokonania duet .

 

Desktopowy GTX960 jest szybszy niż mobilny 960M - więcej SP/ROP/TMU a także wyższe takty GPU/MEM .

 

I5 ma na starcie wysokie takty , mobilne procki nawet nie dobijają do 3 Ghz ( bez turbo ) .

 

Choć jak ci chodzi o szybkie działanie to z dobrym SSD i I5/I7 non-ulv powinno być OK .

 

Karta to albo 965M albo 1050M .

 

Mobilne I5 mają już 4 rdzenie a nie 2+HT jak kiedyś .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gry teraz nie mam czasu.

Lubię jak system startuje szybko, nie trzeba długo czekac. Obecnie mam dysk Samsung SSD 850 Pro sata.

W zasadzie laptop mógłby byc na zintegrowanej grafice, wazniejszy procek i ram. Tylko czy taka konfiguracja sie znajdzie?

 

A tak jesli chodzi o porownywalna wydajnosc tego mojego stacjonarnego to jaki laptop by to byl w obojetnie jakiej cenie? Moglby ktos podrzucic linka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo lapków nawet tych z górnej półki jest wyposażonych w iGPU , gorzej że mają niskonapięciowe I5 z 2-rdzeniami - najsilniejszy to I5 7300U z zegarem 2,6 Ghz .

 

Ew. brać coś ze słabszą kartą tyle że tutaj zostaje tylko GTX940MX - tylko on jeszcze występuje z parze z normalnym I5/I7 4C non-U , niżej to już niskonapięciowe procki z 2 rdzeniami .

 

A co do ostatniego pytania - w 100% wydajność CPU+GPU podobna lub lepsza to miał byś na jakimś kadłubku z zamontowanym normalnym I5/I7 + ew. OC np. lapek z oferty Dream Machines z 7600K na pokładzie , najtańszy to jakieś ~6500 zł w domyślnej konfiguracji z GTX1060 , 120GB SSD M.2 i 8GB ram DDR4 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...