Skocz do zawartości
scratix

Monitor 27" 1440p IPS do 2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zmienić mój obecny monitor na coś większego z wyższą rozdziałką. Liczą się dla mnie niski lag, brak smużenia, ładne żywe kolory i możliwość regulacji wysokości. Złącze DVI będzie dodatkowym atutem. W oko wpadły mi trzy modele: Dell UltraSharp U2715H, BENQ 27 GW2765HT i AOC Q2775PQU. Będzie wykorzystywany głównie do gier.

Edytowane przez scratix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie wykorzystywany głównie do gier

 

Tak że do 2k nic nowego nie kupisz na ips "do grania", sam przerabiam podobny temat. 60hz moim zdaniem się do tego  nie nadaje.

 

Eizo EV2450-BK zakupiłem byłem.

 

Zwracam. Nierówne podświetlenie i wyciek bieli w dolnych rogach dożo po za poziomem akceptacji. Obraz po przesiadce z CRT wydaj się ziarnisty. 60hz nie nadaje się go grania. Overwatch to festiwal "teringu" i braku płynności przy ruszaniu muszką. Jedyne co mi się podoba to sam wygląd monitora i kolory. Pobawię się jeszcze ustawieniami i poszukam coś na temat konfiguracji monitora.

 

Rezygnuję z IPS i kupuję TN do grania z 144hz i g-sync, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuu fajny ten Acer, 75Hz jest już lepsze od 60Hz, ja widzę różnicę w grach pomiędzy 75 fps/75Hz a 60fps/60Hz. Tylko cena dość spora bo to już prawie terytorium MG279. jakby był 200zł tańszy to na pewno fajna opcja. Do grania jednak 144Hz TN będzie lepszy szczególnie w szybkich grach.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Acer za drogi. Nie wiem co wy macie z tym że 60fps to za mało? To co maja konsolowcy powiedzieć? Nie gram wyczynowo a jak mi brakuje fps to włączam fastsync i jazda. Wolę mieć lepsze kolory niż więcej klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ilość klatek to nie to samo co odświeżanie. Na żadnym z dostępnych ustawień v-sync w panelu nvidia w grze Overwatch mi nie grało się komfortowo, zawsze był tering, brak płynności ruchu plus rozmazanie. Nawet przy 60fps i odświeżaniu 144hz jest różnica.

 

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żadnym z dostępnych ustawień v-sync w panelu nvidia w grze Overwatch mi nie grało się komfortowo, zawsze był tering,

 

To znaczy, że v-sync nie działał, bo gdyby działał, to z definicji nie byłoby "dzielenia" obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście próbowałem fast sync i gra mi się dziwnie. Obraz niby nie jest rozdarty ale momentami te kawałki obrazu są tak posklejane jakby były jakieś dziwne przekłamania obrazu. Z tym 60Hz to jest tak - jest w porządku do póki nie pograsz dłużej na 144hz i nagle wrócisz do 60Hz. Wtedy się zastanawiasz jak w ogóle mogłeś grać na czymś takim. Tak samo jak z przesiadką z HDD na SSD. Różnica niby niewielka w praktyce ale jak się przesiadam ze swojego kompa z 144hz ekranem i SSD na ten w pracy z 60hz i HDD to mam wrażenie jakbym miał wylew. 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja absolutnie nie neguje wartości odświeżania. Pamiętam jak przesiadałem się z CRT na obecny monitor to mi początkowo oczy krwawiły od tych 60Hz. A teraz się już przyzwyczaił człowiek. Gdyby mnie finanse nie ograniczały to już dawno bym miał jakiś 144Hz IPS. A pójście w TN to jednak dla mnie krok w tył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem MX27AQ z IPS i zamieniłem na S2716DG z TN ale 144Hz i G-sync i nie uważam tego za krok w tył, wręcz odwrotnie, jest nieporównywalnie lepiej. Gdybym chciał teraz kupić coś do pracy i filmów na pewno nie wymieniałbym tego S2716DG, raczej kupił drugi monitor do konkretnych zadań. Za 2000zł można mieć albo szybki monitor do gier albo wolny monitor z ładnym obrazem. Twój wybór. Jedno i drugie nie idą w parze w tym przedziale cenowym, za taki który ma jedno i drugie przygotuj się wydać 3500zł i jeszcze męczyć się z szukaniem ładnej sztuki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą do 144Hz trzeba mieć mocnego PC. A nie chcę zjeżdżać z detalami w grach. Jak pisałem wcześniej wole ładny obraz niż ilość Hz a na połączenie tych dwóch cech mnie nie stać.

 

Choć teraz spojrzałem na cenę takiego Acer XB270HU i nie jest aż tak zaporowa jak myślałem. Może warto poczekać i dołożyć?

Edytowane przez scratix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę tego XB270HU w żadnym sklepie. Z tych 3 które podałeś brałbym Della. Miałem MX27AQ który ma dokładnie ten sam panel co Dell i obraz był piękny. Kolory głębokie i wyraźne. Biel jak koszula w dniu ślubu. Czarny - jak to czarny na IPS-ach, głównie srebrno-złoty z odrobiną czarnego na środku monitora ale to już tak jest.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już się obędziesz z zakupem opisz po krótce odczucia. Monitor ciekawy, jednak mimo 75 Hz zastanawia mnie jego słuszność w zastosowaniach rozrywkowych(rwanie, smurzenie).

Opini wiele nie ma, a za taką cenę coś mu chyba musi dolegać ? :wink2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd wy bierzecie te 75Hz, u mnie maks to 70. Obraz ostry jak żyleta, bardzo dobre fabryczne ustawienia. W grach też jest dużo lepiej. Nie zauważyłem też złego podświetlenia. Ja tam żadnych minusów nie zauważam. No dobra może tylko to że mój PC w niektórych grach zaczął się krztusić. W swojej cenie jak najbardziej godny polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...