Skocz do zawartości
Kapiszon10

Laptop do gier - doradźcie

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy warto dopłacić do laptopa np Clevo z desktopowym cpu i wymienną kartą graficzną (jak rozumiem da mi to możliwość wymiany lub przełożenia tych podzespołów) czy lepiej wydać mniej na laptopa z mobilnym cpu i bez wymiennej grafiki - potrzebuje rady.

 

Myślałem nad tym lapem:

https://xtreem.pl/laptopy-dla-graczy/521-smart7-h513d-clevo-p751dm2-g-gtx1060.html

 

Myślałem nad i7 7700 lub 7700K ale pytanie jak z chłodzeniem bo nie chcę mieć sprzętu który będzie zbijał sobie taktowanie pod wpływem temperatur.

GTX 1060 teraz pozwoli mi pograć w Wiedźmina 3 na średnich i ew wysokich teksturach w 60 fps

 

Gram głównie w mocno procesorowe gry więc bardzo sceptycznie patrzę na mobilne cpu jak 7700hq - wie ktoś jak wyglądają na tle dekstopowych odpowiedników?

 

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Kapiszon10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem link. Laptop to 

SMART7 H513D GTX 1060

 

Komputer generalnie do gier, chcę żeby W3 na ustawieniach średnich + tekstury na ultra chodził w stabilnych 60 fps.

Poza Wieśkiem raczej strategie obciążające procesor.

15,6 to max, rozdzielczość tylko full hd i nic wiecej.

16 giga szybkiego ramu

System - W10

Generalnie myślałem o 2 dyskach SSD - 240 na system + dokumenty i 500 na gry. Talerzowca nie chcę bo gry w które gram potrafią mieć cholernie długi czas wgrywania.

Bardzo zależało mi na wewnętrznym dysku optycznym bo internet mam drewniany ale widzę że dzisiaj to raczej już takich nie robią i jestem skazany na zewnętrzny.

Kwota max 9000 ale wiadomo czym mniej tym lepiej.

Edytowane przez FxJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie laptopy które podałeś mają mobilne cpu - jak mówiłem podchodzę do nich bardzo sceptycznie bo słyszałem że mają wydajność mniejszą niż desktopowe i5.

Ponadto pisałem o możliwości wymiany podzespołów - tutaj zapewne nie ma takiej możliwości. Nie chodzi mi nawet o jakąś modernizację, ale bardziej o możliwość np w razie wypadku ocalenia niektórych podzespołów np cpu i grafiki.

Edytowane przez FxJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Prosaid jest pracownikiem sklepu X-KOM, także nie oczekuj od niego innych propozycji niż te dostępne w sklepie, w którym pracuje :-) Zapewne także nigdy takich kadłubków nie widział na oczy, więc nie wie co ma na ich temat powiedzieć :-)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że na grupie tematycznej na Facebooku: Laptopy, Notebooki, Ultrabooki - Porady / Testy / Recenzje / Co kupić ⚠. już pisałem kilkakrotnie odnośnie kadłubka Clevo z desktopowym procesorem jako najlepszym rozwiązaniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno tak naprawdę powiedzieć - koszt nowych kart Pascal na MXM sięga ponad 3000 złotych, więc ewentualna wymiana w przyszłości będzie kosztowna. Choć z drugiej strony - lepiej i tak wymieniać kartę za 3000 zł niż kupować nowego laptopa za powiedzmy 8000 zł. Ja osobiście kupiłem kadłubek w Clevo z wymiennym GTX 1070, także liczę się z możliwością wymiany w przyszłości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zdecyduje się na laptop z kartą mxm.

 

Jeszcze trzyma mnie kwestia procesora - chcę wrzucić do środka I7 7700 lub 7700k.

 

7700 ma dość rozsądne wydzielanie ciepła natomiast 7700k potrafi zamęczyć nawet desktopy - orientujecie się czy w takim Clevo 7700k będzie wstanie utrzymać rozsądne temperatury bez zbijania taktowań na domyślnych ustawieniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1050 TI nie utrzyma 60 klatek a poniżej tego gra dla mnie przestaje być przyjemna.

 

Nie wszystkie lapy clevo mają wymienne podzespoły - bez modułu mxm nie wymienisz karty graficznej do tego kwestia procesora - desktopowy automatycznie jest wymienny natomiast mobilny niekoniecznie + są słabsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mobilny jest w formie PGA to da się wymienić , co innego jak to by było BGA czyli układ lutowany do płyty .

 

Oczywiście teoria ( sama teoretyczna możliwość wymiany ) a praktyka ( realna wymiana ) to dwie różne rzeczy - w lapkach masz kilka kwestii z tym związanych , wydajność chłodzenia CPU / całości czy mikorkody w biosie płyty .

 

Jak 7700K nie będzie kręcony to nie powinno być jakiś dużych problemów , choć nawet przy OC w kadłubkach z odpowiednio wydajnych chłodzeniem powinno być znośnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie laptopy z kadlubkiem clevo mają wymienialne podzespoły ? Ogólnie na 1050ti też pogeasz wiedźmina na średnich.

 

Tylko Clevo P751DM2-G, P775DM3-G i P870DM3-G aktualnie umożliwiają wymianę procesora (desktopowy w gnieździe LGA 1151) i karty (slot MXM 3.0b) ;) Wszystko poniżej ma wlutowany CPU/GPU.

Edytowane przez Damian Marusiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...