Skocz do zawartości
kokos0

Laptop do domowego użytku za ok.2300 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie potrzebuję laptopa do domowego użytku.

Pomóżcie wybrać jakiś laptop będzie dobry do przeglądania internetu, jakieś gry z facebooka i przeglądania filmów . 

Obecnie mam HP 255 i tak zamula na tych gierkach i filmach że przydałby się nowy.

Budżet to myślę ok 2300 zł.

Najlepiej jak by miał też podświetlaną klawiaturę no i matową matrycę.

Myślę nad takim    https://www.x-kom.pl/p/327818-notebook-laptop-156-asus-p2540ua-xo0025d-8-i5-7200u-8gb-500-dvd.html?partnerid=100327593&sm12=MjA=&ts=1486564465&token=cc4ec0928f52c3afa0a340cbb8b3dbd5

lub

http://allegro.pl/laptop-asus-r541ua-i3-8gb-1tb-mat-fhd-zestaw-i6741690869.html

Proszę o opinie.

Edytowane przez kokos0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój w kupowaniu laptopa za tą kwotę. Jeszcze do gier :)

Lepiej kupos obie poleasingowy Dell Latitude lub Dell Precision z i5/i7 M, a nie jakieś U. Jakbyś wziął te laptopy co znalazłeś i rozebrał to byś się za głowę złapał co to za szmelc. Niestety na nowe porządne laptopy do gier to raczej nie masz budżetu pewnie.

pozostaje

Masz tu przykład

http://allegro.pl/dell-m4700-i7-3gen-2-7-3-6ghz-8gb-ssd-k2000m-fhd-i6753318895.html

K2000m rozniesie w pył każdą grafikę Intela w grach. Tym bardziej w takim laptopie, który nie będzie zbijał zegarów jak się 10 minut pogra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi jeszcze napisać co daje ten dysk SSD ?

Gry to będą takie z facebooka, żona gra w nie codziennie i się denerwuje że tak zamula.

Tak bez systemu.

Na baterii mi tak nie zalezy bo laptop będzie cały czas podłączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś laptop to absolutnie z dyskiem SSD. Dysk SSD daje szybkość wczytywania/zapisywania, czyli uruchamiania i instalacji każdego oprogramowania (w tym systemu). Generalnie dysk HDD jest największym spowalniaczem komputerów, SSD w dużym stopniu eliminuje ten problem. Pisząc krótko SSD to F16, HDD to samochód osobowy :)

Przy czym ten przykład co podałem, to akurat z małym dyskiem 128GB, może nie starczyć, zależy ile miejsca potrzeba, ale nie problem znależź w tej cenie taki z dyskiem SSD 256GB, przy czym ten ma fajna grafikę jak na tą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...