Skocz do zawartości
coin777

Przesiadka z FX-8120 na intela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Mam obecnie procesor fx-8120, 16gb ddr3, geforce 1080 i jakąś płyta główną.

Zainspirowany artykułem:

https://www.purepc.pl/procesory/test_intel_core_i5_2500k_i_core_i7_2600k_sandy_bridge

Stwierdziłem że fajnie by było coś zmienić. Interesuje mnie tylko intel i nie najnowszy, bo wcześniej przesiądę się na tableta niz win10.

 

Potrzebuje info jaki procesor (4R8W) i płyta główna do 1,5kzł (używane) wybrać a najlepiej jeszcze taniej. Czy może poczekać jeszcze na premierę ryzenów 5 i liczyć, że ceny trochę spadną.

Myślałem nad:

 

Core i7-2600K lub Core i7-4790K

 

Płyta główna, nie mam pojęcia...

 

Komputera używam głównie do internetu i czasami jakieś gry.

Monitor UW (3440x1440)

 

PLS HALP

Pozdrawiam Oskar

Edytowane przez coin777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2kzł to kupisz i7-6700K z płytą np MSI Z170A TOMAHAWK, chociaż masz szansę i na 7700k + z270, chyba, że chcesz zachować ram DDR3 (możesz sprzedać i kupić DDR4) to wtedy np Gigabyte GA-Z170-HD3 DDR3

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta z97

i i7K

skoro masz juz 16GB ramu - jakie taktowanie i w ilu kościach

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to chodzi mi o najbardziej opłacalny zakup, nie chce dopłacać 500zł do 5% różnicy w wydajności. Stąd pomysł na te procesory które już wymieniłem.

A z tego co widziałem intel przez ostatnie parę generacji dużo nie przyspieszył.

Ram:Patriot 2x8GB PC3 15000 1866 MHz. Mogą być, czy je też przydało by się wymienić?

Zmieniłem cenę w pierwszym poście, jednak chce trochę mniej wydać. 1,5kzł

Edytowane przez coin777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram ostatnio bardzo podrozal, chociaz na allegro mozna wychaczyc 2x8 GB ponizej 400zl. Moglbys sprzedac obecny kupic jakis ddr4 + plaforma jak koledzy wyzej napisali. Albo zostawic ram i cos pod ddr3. Pamieci jak najbardziej sa ok. W zaleznosci jaka masz plyte, albo jaka bedzie warto je podniesc na 2133mhz. W sumie zalezy co robisz na kompie, napisales ze glownie internet a czasem jakies gry, ale grafike to masz mocna. Jak komp potrzebny ci do pracy, jakies obliczenia itp to lepsze beda nowsze i7, jesli nie to pewnie nawet i7 2600 styknie. Nie orientuje sie po ile chodza nowsze i7 ale 2600k mozna juz miec za 650zl. W sumie i7 2600k to bardzo odbry procesor, sam go mam, ale zeby wycisnac max z niego musialbys go napewno podkrecic i to na 4.5-4.7 minimum z twoim gtx 1080, ale niech wieksi znawcy sie wypowiedza czy po OC nie bedzie bottleneckiem do 1080.

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami lubię sobie zagrać w gry AAA a przy tak dużej rozdzielczości jedynie 1080 i 1080Ti mogą zapewnić płynność.
Na tym komputerze nie pracuje a resztę czasu spędzam na internecie.

 

Czyli najlepiej Core i7-4790K + płyta główna z97?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...