Skocz do zawartości
wg90

Zestaw 3400zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Proszę o pomoc w złożeniu niedrogiego zestawu komputerowego.

Przeznaczenie - internet, muzyka, filmy oraz gra World of Tanks.

Pierwotny budżet 3000zł za jednostkę centralną, monitor i OS okazał się za mały. Wydaję mi się jednak, że za około 3400zł jestem w stanie złożyć zestaw o rozsądnych parametrach:

 

MSI B250M PRO-VDH

Intel Pentium G4560, chłodzenie BOX

Asus RX 460 StriX OC 4GB

G.Skill Ripjaws V DDR4 2x4GB 2400MHz CL15

Goodram Iridium Pro 240GB

be quiet! Pure Power 10 400W

Silentum Regnum RG1

napęd LG Super Multi GH24NSD1

wi-fi TP-Link TL-WN881ND

= ~ 2300zł

+ monitor iiyama GE2288HS + win10 = ~ 3400

 

Czy jest coś w podanej konfiguracji co warto by zmienić? Mieszcząc się w budżecie 3400zł.

 

Dodatkowo dwa pytania:

 

Czy możliwe będzie podłączenie wymienionej karty wi-fi TP-Link? Czy może zdarzyć się tak, że wpięta karta graficzna zablokuje obydwa sloty PCI-E x1?

 

Który z wentylatorów w zestawie (obudowa, CPU, GPU, PSU) będzie najgłośniejszy? Zależy mi na możliwie najcichszej pracy zestawu podczas przeglądania www i innych mało obciążających zadań. Tutaj mógłbym dodatkowo zainwestować, jeśli byłoby warto.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując RX 460 należy rozważyć modele tylko i wyłącznie z dodatkowym zasilaniem 1x6 PIN niestety. Inaczej, przy zasilaniu jedynie ze złącza PCI-E bazowe taktowanie można przyjąć jako wartość Boost na kilka sekund.

 

INTEL PENTIUM G4560 BOX

ASUS GTX 1050  2 GB

GEIL 16 GB 2400 MHZ CL16

GIGABYTE H110M-S2V

GOODRAM IRIDIUM PRO 240 GB SATA 600

SILENTIUMPC REGNUM RG2

XFX TS 430W

MICROSOFT WINDOWS 10 BOX 64 BIT PL 

ASUS DRW F1MT

TP-LINK WN881ND

LG 24MP48HQ-P

3375 zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się dopłacać 50zł do RAMu za niższe opóźnienie?

 

Jeżeli chodzi o grafikę to wiem że szału nie robi... Ale do WoTa powinna wystarczyć.

Zamiast RX 460 mogę wziąć 1050 prawie w tej samej cenie, ale wtedy tracę freesync.To jest zasadniczy problem. Waszym zdaniem warto odpuścić freesync w zamian za trochę lepszą wydajność?

 

Jeżeli miałbym dopłacać to raczej nie do 1050Ti, ale do RX 470. Pytanie tylko czy jest mi potrzebny.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do monitora, to iiyama jest OK, ale jak grasz w WOT głównie (a może jedynie) to moje uwagi abyś się zastanowił

1. czy aby 22" to wystarczy ? może lepiej chociaż z tej serii ale 24" lub 27" (link)

2. skoro WOT, to może nie kupuj monitora dla graczy a kup monitor na amva lub IPS, który będzie ładniej świecił (bo nie będzie na TN)

np na AMVA https://iiyama-sklep.pl/121-monitory-do-biura-i-domu-iiyama-prolite-x2483hsu-24-full-hd-led-gwarancja-zero-pixeli-4948570112791.html

lub 

na IPS https://iiyama-sklep.pl/377-monitory-dla-grafikow-i-fotografii-iiyama-prolite-xub2492hsu-b1-ultraslim-ips-flickerfree-bluelightreducer-gwarancja-zero-pixeli-4948570115112.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IPS iiyama z ostatniego linka bardzo ciekawy, na pewno przewyższa GE2288HS zarówno jakością obrazu jak i wykonania. Może faktycznie warto darować sobie freesync, chociaż jakoś trudno mi się z tym pogodzić...

 

Czy jest ktoś w stanie krótko odpowiedzieć na 2 ostatnie pytania z pierwszego postu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu z Freesynca nie będziesz miał dużego pożytku więc warto go poświęcić dla 1050, według mnie Humek podał bardzo dobry zestaw z tą wersją z jednym wentyalatorem, przy WOT i tak się nie zagrzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...