Skocz do zawartości
cross099

Wydajny laptop max za 4000 do Grafiki Renderingu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Jestem aktualnie posiadaczem Della Inspirona 7720 w którym wysiadła płyta główna chyba. Serwisy go nie chcą naprawić.

I otóż pojawia się mój problem chce sie rozejrzeć i zorientować jak wygląda sprawa nowego laptopa.

W dellu miałem procesor Intel Core i7-3610HQ 8GB ramu 120GB SSD 1TB HDD grafika Nvidia 650 która od 2 lat nie działała.

 

Szukam laptopa który będzie nie mniej wydajny niż Dell i da sobie radę z grafiką (Autocad Blender Photoshop) z programowaniem w Visual Studio i od czasu do czasu renderem filmów (Adobe Premiere, Sony Vegas). Gry to rzadkość . Jestem studentem informatyki na Politechnice i fajnie jakby ten laptop jakoś posłużył miałem kilka na oku laptopów ale niestety z procesorem niskonapięciowym i nie jestem do nich do końca przekonany. Nie będę zarzucał tutaj propozycjami poczekam co wy mi polecicie :)

 

Laptop mógłby być troche bardziej przenośny niż ten poprzedni trochę Ciężki był niestety. I działać trochę dłużej na baterii. Nie oczekuje 17 cali :) Może być mniej nawet te miniaturki 13-14 calowe wchodzą w grę o ile dadzą radę wydajnościowo.

 

Cena jaka jest maksiumum to 4000zł ale fajnie by było jakbyśmy trochę z niej zeszli.

 

Laptop może być bez systemu a nawet bez jakiś dysków (mam HDD i SSD na SATA 3 po poprzednim) może być używany o ile będzie na gwarncji ale wolałbym nowy. Niech ma też 2 zatoki na dyski

 

Jakieś pomysły? Dzięki za wszelkie sugestie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez cross099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rendering leciał przez procka czy przez kartę ?

 

W kwestii cepa - I7 7700HQ / 7820 HQ lub HK albo 7920HQ , opcjonalnie starsze Skylake - I7 6700HQ/6770HQ/68xxHQ/69xxHQ .

 

Chyba że zjechać do poziomu 4-rdzeniowych I5 , będą trochę wolniejsze niż I7 ale też tańsze .

 

SSD - albo przełożenie tego co masz albo kupno większego dysku .

 

Lenovo Idepad 700-15 za 3 629 zł , I7 6700HQ , 16GB ram i GTX950M , do tego matowa matryca IPS FHD ew. Lenovo Y700-15 z GTX960M za ~4000 zł .

 

Choć w kwestii renderingu czy ogólnie prac z grafiką nie powinno być większych różnic pomiedzy 950M a 960M .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o tym? http://allegro.pl/lenovo-ideapad-y700-i7-8gb-1tb-gtx960m-gwr-gdansk-i6746329239.html

 

Render leciał zawsze przez procka bo grafika Intela to słaby pomysł a Nvidia od 2 lat odmawiała posłuszeństwa..

 

 

Mam rozumieć że do takich zastosowań wybór np Asus ZenBook UX303UB z i7 albo Lenovo 710S z i7 to słaby pomysł? To właśnie sprzęty gabarytowo takie jakie bym chętnie wziął. I tu pojawia sie problem bo nie znalazałem nic tak małego z specyfikacja i7-6700/7700 i do tego grafika Nvidii. Czy ktoś zna takie cuda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo z allegro - nie wiadomo jaka matryca , podejrzewam że TN , w dodatku błyszcząca .

 

Nie wiadomo jaki SSD .

 

Reszta OK , do tego cena atrakcyjna .

 

Asus ma niskonapięciowego I7 z 2 rdzeniami , sporo słabszy niż twój I7 3610HQ i słabsza grafika .

 

Lenovo 710S podobnie .

 

W tego typu sprzęcie raczej nie znajdziesz 4-rdzeniowych I5/i7 , z reguły są tam ładowane niskonapieciowe procki z 2 rdzeniami które wydajnością nie grzeszą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...