Skocz do zawartości
General_zima

Czy opłaca się modernizować 1155

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dawno nie zajmowałem się upgradem kompa, wypadłem z obiegu.

Proszę o rady.

 

To co mam teraz: Asus p8B75m-lx / i5 2400 / 8GB goodram 1333 / GTX960 gaming 2G / SSD Crucial MX100 256 / HDD 1TB / PSU: Modecom Volcano 700W

 

Jeśli chodzi o zasilacz - wiem, że Modecomy nie słyną ze zbyt dobrych, że niektóre są na "czarnej liście". Ten nie jest. Jest dobry. Informacja sprawdzona na kilku stronach i forach.

 

Monitor LG w rozdziałce 1650x1080

 

Czy w budżecie max 350 - 399 PLN można cokolwiek robić z takim sprzętem ? zaznaczam że te 350 to budżet dodatkowy, nie liczę ewentualnych przychodów z ewentualnej sprzedaży podzespołów z tych wymienionych.

 

1. Czy może po prostu dokupić drugi SSD tak, żeby gry chodziły też z SSD - może będzie cos szybciej

 

2. Sprzedać i5 2400 i kupić i7 2600 lub i5 3570/i7 3770 ?

 

3. Sprzedać wszystko oprócz grafiki i kupować G4560 - dzięki temu jest nowa platforma do dalszej rozbudowy kiedyśtam ?

 

4. Może sprzedać monitor i kupić jakiś fullHD a z resztą zostać ?

 

5. Czy może iść na jakiś koncert albo imprezę za te 350 i dać sobie spokój ? ;) ;) ;)

 

Gry w które gram to głównie RTSy (Company of Heroes 2 - czasami dostaje zadyszki nawet przy tym sprzęcie), czasem zdaży się odpalić GTA V, i nie za często Wiedźmina 3.

 

 

Proszę o porady co robić.

 

Z góry dziękuję.

Edytowane przez General_zima

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G4560 vs i5-2400 to powiedzmy w różnych tytułach raz jeden raz drugu będzie miał przewagę, kompletnie nieopłacalna zmiana. W dodatku zupełnie nie w tym budżecie, bo oprócz CPU musiałbyś kupić płytę i RAM.

Pewnie najrozsądniej to co pisałeś, znaczy monitor FHD. Jeśli rozdzielczość monitora Ci odpowiada, to tak jak pisałeś drugi SSD na gry.

Jeśli chodzi o zmianę twojego CPU, to tylko w grę wchodzi i7-3770. Na nic innego nie ma sensu, różnica będzie zbyt mała. No, ale tego CPU nie kupisz za 400zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G4560 vs i5-2400 to powiedzmy w różnych tytułach raz jeden raz drugu będzie miał przewagę, kompletnie nieopłacalna zmiana. W dodatku zupełnie nie w tym budżecie, bo oprócz CPU musiałbyś kupić płytę i RAM.

Pewnie najrozsądniej to co pisałeś, znaczy monitor FHD. Jeśli rozdzielczość monitora Ci odpowiada, to tak jak pisałeś drugi SSD na gry.

Jeśli chodzi o zmianę twojego CPU, to tylko w grę wchodzi i7-3770. Na nic innego nie ma sensu, różnica będzie zbyt mała. No, ale tego CPU nie kupisz za 400zł.

 

Za 400 nie kupię, ale po sprzedaży i5 ? 

 

Tak się zastanawiam na szybko, że jednak po zmianie monitora na fullHD, będzie trzeba mocno z detalami zejść chyba, bo jednak rozdzielczość pójdzie w górę...

A może sprzedać 960-tkę, dołożyć te 350 - 400 i kupić RX470 ? Albo GTX970 używanego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wgl chcesz osiągnąć?

Za mały budżet by odczuć jakąś radykalną zmianę. Najlepiej jak już to wymienić gpu - z nowych rx470 4gb, z używanych gtx970, ale te są na tyle drogie że lepiej wziąć już nowego rx470 i mieć 3 lata gwarancji.

 

Tapatapatap Moto X Style

Edytowane przez Gemtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólną poprawę w CoH2 - bo przy multiplayer grafika dostaje czkawki, oraz ogólnie chociaż odrobinę odczuwalnego przyśpieszenia w innych grach :)

 

Czy przy RX470 i i5 2400 ta karta ma sens ? Bo czytałem, że jest duży narzut na procesor, który do szybkich nie należy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jeszcze w co grasz i czy potrzebujesz np i7. Ale zmiana moim zdaniem oplacalna. Podobnie zrobilem ja. Sprzedalem swojego i5 2500k a i7 2600k wyszedl 250zl. Nowa platforma mobo + cpu i 7 to bylby koszt jakos ponad 1k zl pewnie :) gtx 960 w sumie nie najgorsza karta, oczywiscie nie na ultra, ale na medium. Wszystko rozchodzi sie o to w co grasz. Bo jak np duzo po sieci to odczujesz spora roznice miedzy tym 2400 a i7. Jesli nie to moze warto zostawic procka, a zainwestowac w lepsza grafike, jesli jest wg ciebie za slaba. Jakbys podkrecil ten ram wyzej ile sie da, albo zmienil na 2x4 2133mhz ( jesli mobo obsluguje), tez zyskalbys pare fps. Nie wiem czy plyta nadaje sie do OC, ale i7 2600k to koniecznie puscic wyzej ewentualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta jest na chipie B75, więc średnio się nadaje do OC.

Głównie w co gram to multiplayer Company of Heroes 2, czasem GTA V, czasem Wiedźmin 3. Pozostałe tytuły poszłyby na integrze ;)

 

Jak na razie wygrywa pomysł z dodaniem dodatkowego SSD :) 

Monitor FullHD chyba nie ma sensu przy tej grafice.

 

Pozostaje jeszcze kwestia czy zamiast ewentualnego kupna SSD to sprzedawać i5 2400 i szukać i7 3770 bez K, czy jednak sprzedawać GTX960, zostawić tego i5 i brać RX470...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z RX470 to daj sobie spokój, karty AMD lubią mocne CPU. Odnośnie monitora, to grafika w med i FHD da radę w tych tytułach.

Aby kupić i7 3770 za 400zł musiał byś jeszcze swojego CPU sprzedać za 450zł. Raczej nie realne. Tak szybciej to za 300zł. Za 350zł to są już z fakturą.

Dysk SSD w twoim budżecie do 400zł to Goodram iridum pro 240GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor: http://allegro.pl/monitor-24-samsung-s24f350fhux-pls-fullhd-50-zl-i6653834709.html - coś takiego jest dobre ?

 

Mój to LG L227WT. Zastanawiam się ile za niego mogę dostać.

 

Co do SSD - czy dzielenie go na partycje jest "zdrowe" dla SSD ? Bo biorąc 240, na system + office i inne toolsy potrzebuję max 70 GB zostawić.

Obecnego cruciala mam niby w partycji, ale nie wiem czy jest to do końca dobre rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 400 nie kupię, ale po sprzedaży i5 ? 

 

Tak się zastanawiam na szybko, że jednak po zmianie monitora na fullHD, będzie trzeba mocno z detalami zejść chyba, bo jednak rozdzielczość pójdzie w górę...

A może sprzedać 960-tkę, dołożyć te 350 - 400 i kupić RX470 ? Albo GTX970 używanego ?

 

Ja wiem, czy musisz dużo zjechać? Jak tak patrzę, to Wiedźmin i CoH2 powinno latać całkiem przyjemnie na medium. W związku z tym kupno monitora wydaje się najsensowniejsze. Przynajmniej od razu zauważysz różnicę. :)

Co do partycji na ssd - raczej nie ma znaczenia. Nie słyszałem, żeby partycjonowanie było niezdrowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, i tak oto opcja, która wydawała mi się "najsłabsza" w kontekście zmiany na lepsze okazała się tą najmocniejszą :)

 

Pozostaje pytanie czy jestem w stanie dobrać zadowalający monitor w cenie budżetu + kasa ze sprzedaży obecnego.

 

Co myślicie o tym Samsungu wspomnianym wyżej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...