Skocz do zawartości
crobartie

Jaką obudowę do 350/ ew.400zł (by pasowała do Sharkoon HDD-Vibe-Fixer)

Rekomendowane odpowiedzi

Hey,

 

ostatnio tak się złożyło, że zamówiłem nowy zasilacz (poprzedni jest już wiekowy - ponad 7 lat). Właśnie na niego czekam, jest do Corsair RM550X. Poczytałem potem, że ponieważ jest to półpasywny, lepiej jak znajduje się on na dole i ma oddzielny obieg powietrza (i z dołu), no więc sie zaczeło... ;)
Moja obudowa jest tak samo stara jak zasilacz, jest to Cooler Master Elite 335. Obecna bardzo denerwowała mnie w swojej głośności (cienka blacha, dosłownie latała na bokach), więc ponieważ miałem 2xHDD 5400 RPM to dokupiłem do niej:
Sharkoon HDD-Vibe-Fixer Gummi
HDD-Vibe-Fixer'ery chciałbym zamontować 2, a także nie mieć problemu z użyciem Anti Vibrations Mounts. W obecnej obudowie do tylnego wentylatora, nie mogę do końca zamykać boku obudowy.
Co jeszcze istotne? Wysokość chłodzenia procesora to ok.162 mm. Chciałbym żeby z przodu można było zamontować 2 wentylatory, 2 na górze (z filtrami). Dobrze gdyby było można nimi sterować oraz wymienić na większe niż 120mm.
Ostatnie co bym chciał to filtry przeciw kurzowi. Każdy producent ma takiej samej jakości?
Okien nie potrzebuję, więc nie będę dopłacał. Ile mi sugerujecie wydać? Najpierw zamierzałem mniej (tak samo jak z zasilaczem), ale poczytałem no i wychodzi że trochę wiecej, tak z 350zl, chyba ze jakaś będzie tego warta to mogę dopłacić.
Czekam na Wasze sugestie co to konkretnych modeli i dlaczego :)
Pozdrawiam  :grin:
Edytowane przez crobartie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klatki do HDD idą w zatoki 5,25" , więc potrzebujesz minimum 2 + 3 zatoka na napęd optyczny ( jak będziesz go montował ) .

 

Sporo nowoczesnych bud ma zasilacze montowane na dole , polepsza to obieg powietrza .

 

Corsair 300R Compact za 339 zł czy nieco droższa wersja z oknem za 379 zł.

 

Phanteks Enthoo Pro za 375 zł czy SPC Pax M70 za 279 zł .

 

Phanteks wypada najlepiej - jest największy , ma długą gwarę * 5 lat ) i jako jedyny ma wentylator 200 mm , poza tym sporo miejsc na wentylatory 120 mm / 140 mm .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady :)

Napędu optycznego nie będę montował (nie używam już chyba od ponad 10 lat).

A co sądzicie np o Fractal Design Define R4 (R5 podobny ale droższy), cena porownywalna z Phanteks Enthoo Pro?

Edytowane przez crobartie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też może być .

 

Sprawdzona i dobra a przy tym wyciszona buda , na starcie 2x140 mm + możliwość montażu kolejnych 5 wentylatorów 140 mm .

 

Jedynie co to jest sporo mniejsza niż Phanteks .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze podejsc od tego od innej strony i dałoby sie umieścić te vibe-fixery na podłodze np we Fractal Design Define S albo Fractal Design Define C?


lepsza Twoim zdaniem jest PHANTEKS Enthoo Pro czy Fractal Design Define R5?

Też może być .

 

Sprawdzona i dobra a przy tym wyciszona buda , na starcie 2x140 mm + możliwość montażu kolejnych 5 wentylatorów 140 mm .

 

Jedynie co to jest sporo mniejsza niż Phanteks .

Edytowane przez crobartie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem PHANTEKS Enthoo Pro (bez okna). Miał dobre recencje np https://www.youtube.com/watch?v=4Gg6WoE6LkI

Dokupiłem 2x140mm, dam je na przod, a 200mm na górę. Czytałem, że tak jest lepiej. Obecne w użyciu 2x120mm dam na dół. Może być?

 

Mam tylko pytanie odnośnie huba w nim, bo piszą w instrukcji coś takiego:

 

Connecting the 4-pin to CPU_FAN
For full PWM functionality, Phanteks’ PWM hub requires users to connect the 4-pin connector to the “CPU_Fan” connector of the motherboard, because all motherboard manufacturers implements a PWM
signal modulation on this connector. Connect the SATA 12V power to
power the PWM hub. Not all motherboards have their CPU_Fan connector set on PWM signal modulation by default. Please consult your
motherboard documentation for this matter.

No właśnie, jak sprawdzić czy CPU_Fan w mojej płycie głownej (p67 pro3 asrock) ma 'signal modulation'? W instrukcji nic na ten temat nie znajduję:S Podłączę i może rozwalić mi np wentylator cpu jak zacznie chodzić na max 30W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...