Skocz do zawartości
amsteldam

Enermax AquaChanger 240

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Rozglądam się za tanim AiO. Czy Enermax AquaChanger 240 jest dobrym wyborem mając na uwadze cenę. Przy poniższej mojej konfiguracji i chłodzeniu z procka wyciskam 5Ghz ma dwóch rdzenia na czterech już 4,9Ghz. Wszystko to przy niezłym szumie. Dodatkowo wchodzi aspekt wizualny bo obecnie nie najlepiej to wygląda.

A więc czy Enermax AquaChanger 240 jest OK i czy może za tę kasę jest coś lepszego?

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To AIO wydajnością nie grzeszy - temperatury jak kosztująca podobnie Noctua NH-D14 , do tego nieco większy poziom hałasu ( 2 wentylatory 120 mm @ 2 500 RPM ) .

 

Znalazłem test gdzie jest też twoje obecne chłodzenie - różnic w zasadzie nie ma , co prawda testowane na 2700K ( zarówno stock jak i OC@4,8 Ghz ) , hałas też nieco większy niż przy R1 .

 

Generalnie AIO nie ma sensu , normalne WC jest średnio sensowne ( m.in. z powodu gluta pod IHS-em czy konstrukcji obecnych CPU ) .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wymiana na wspomniane AiO nic nie da jeśli chodzi o kulturę pracy. Jedynie aspekt wizualny byłby mocno poprawiony bo R1 zasłania górną część płyty i za szybą tak sobie się prezentuje.  Co do gluta to jestem nastawiony na skalpowanie procka. CoolLabolatory już zakupiłem i celem treningu rozprowadziłem go pod R1. Nie było łatwo.

Obecnie max. 73 w stresie

Chyba więc zaczekam aż odważę się na usunięcie gluta i dopiero po tym sukcesie jakiś AiO.

 

 

Dzięki i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...