Skocz do zawartości
ChUdY^LzN

MSI B250M MORTAR

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z tą płytą. Mam i5-7400, MSI GTX 1060 Gaming X 3GB, i pamięci DDR4 Patriot Viper 4 2x4GB 2400MHz CL15 XMP2. Problem jest taki, że płyta wykrywa pamięci tylko jako 2133. Czasami również wyskakują blue screen. Co może być powodem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BS nie koniecznie może być związany z ramem , może co innego go powodować .

 

Co do ramu i jego taktowania to włącz obsługę profili XMP w biosie/uefi .

 

Wejdź w EZ Mode ( klawisz F7 ) i XMP Switch ( okrągły przycisk z podpisem XMP ) - wewnętrzna część przycisku włącza / wyłącza obsługę XMP , za pomocą zewnetrznej części ustawiasz profil XMP .

 

PS. Kupowanie GTX1060 3GB to raczej średni pomysł , Rx 480 8GB albo GTX1060 6GB było by lepszą opcją .

Edytowane przez reyden
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BS nie koniecznie może być związany z ramem , może co innego go powodować .

 

Co do ramu i jego taktowania to włącz obsługę profili XMP w biosie/uefi .

 

Wejdź w EZ Mode ( klawisz F7 ) i XMP Switch ( okrągły przycisk z podpisem XMP ) - wewnętrzna część przycisku włącza / wyłącza obsługę XMP , za pomocą zewnetrznej części ustawiasz profil XMP .

 

PS. Kupowanie GTX1060 3GB to raczej średni pomysł , Rx 480 8GB albo GTX1060 6GB było by lepszą opcją .

Kompa akurat nie mam pod ręką więc sprawdzę dopiero jutro. Co do BS to niestety występuje to nieregularnie. 2 dni chodził bez problemu a w następny dzień co chwila reset bez powodu. 0 zmian w oprogramowaniu :(

---edit---

Kiedyś był dostępny program/system odpalany z płyty, który testował różne komponenty komputera. To było dawno. Czy teraz też jest coś takiego? Odpalanego np. z USB?

Edytowane przez brzezinski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal jest taki soft - Hiren Boot CD , jest też SystemRescueCd czy Ultimate Boot CD .

 

Dostępne są też pojedyńcze narzędzia do testów - TestDisk , MHDD , Memtest86+ , GoldMemory , także narzędzia przydatne przy OC jak OCCT/Prime95/Furmark czasami pomagają w ustalaniu źródła problemu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja tak przy okazji sie wtrace. Tez mam ta plyte glowna ale nie dziala mi pc speaker (tzn podczas uruchamiania kompa nie ma tego beep). Probowalem zmieniac piny ale nic nie pomoglo. Czy to jest tak ze speaker dziala teraz dopiero jak jest jakis blad ? 

 

EDIT. wyjalem kosci pamieci. speaker dziala. post do usuniecia :)

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pamięciami udało mi się ustawić na 2400. Tylko problem BSoD mam nadal. I co najciekawsze nie widzę żadnej powtarzalności. Czasami jest tak, że komp wiesza się prawie w kółko potem może chodzić przez 2-3 dni bez problemu. Memtest chodził całą noc i nic nie pokazał, dyski też sprawdzone HDTune. Testowałem grafikę (a błędy potrafiły wyskoczyć nawet pod zintegrowaną, po wypięciu karty MSI). I pomysły mi się skończyły. Podrzucam dumpy z systemu:

https://we.tl/2TeR3o34Ic

Może coś wam przyjdzie do głowy, co może być jeszcze problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...