Skocz do zawartości

Aktualności

Artykuły

Może Cię zainteresować

Gigabyte Radeon RX 470 G1 Gaming 4GB GDDR5, problem ze sterownikami

Rozpoczęty przez raq7, mar 28 2017 20:52
RX 470 Gigabyte Radeon G1 Gaming 4gb

4 odpowiedzi w tym temacie

raq7
  • raq7
  • Początkujący uczestnik
  • Użytkownik
  • 2 postów

Cześć, jestem tu nowy na forum i szukam pomocy.

Mianowicie mam problem z instalacją sterowników do tej karty. 

Moja poprzednia karta gigabyte gtx 460 1gb, po prawie 7 latach użytkowania zdechła w skutek przegrzania (wytarcie łożysk wiatraczków, które ją chłodziły). 

Postanowiłem sobie kupić nową kartę, wspomnianego rx 470 i tu jest mój problem. 

Mam problem z aplikacją  XTREME GAMING ENGINE, którą się instaluje z załączonej do karty płytki. 
Problem jest taki, że aplikacja się crashuje, a wcześniej w oknie gdzie wydaje mi się, że powinny być jakieś opcje do wyboru nie mam nic - screen.

1jpg_asawash.jpg

a jak dam ręczną aktualizację, mam taki crash

2jpg_asawass.jpg

Nie wiem o co chodzi. 

Fakt, nie robiłem formata przed włożeniem nowej karty (użyłem tylko program DDU do wywalenia śmieci po starej karcie). 

Specyfickacja kompa:

płyta Asrock 880 gxh usb/3 (bios P1.20)

proc phenom II x4 955 3,2 ghz (nie podkręcany)

ram good ram ddr3 2gb PC3 - (chwilowo 2gb, bo druga kość 2gb wyjęta, coś mi robiła bluescreeny i muszę ją sprawdzić)

zasilacz chieftec gps 600A8 (wymieniłem w październiku)
dysk systemowy goodram irridium pro 240 gb (kupiłem w styczniu)

system win 7 Pro, 

Możliwe, że będę musiał robić formata i wgrać stery na czystą winde, niemniej wolałem jeszcze zapytac i prosić o zerknięcie na mój topic. Byłbym bardzo wdzięczny  :>

Generalnie chciałbym dojechać na tym zestawie do maja lub czerwca jak wejdą nowe rzeczy od amd i może być wahnięcie cenowe na rynku - wtedy bym sobie zmienił procka, płytę i ram, niemniej jakoś przez te 2 miechy żyć muszę, stad ten topic  :biggrin:

• 0

reyden
  • reyden
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 10997 postów

Olej program od GB i ręcznie zainstaluj najnowsze sterowniki ze strony AMD .

Użycie DDU lub innego programu do czyszczenia pozostałości ze sterowników też wskazane .

PS. Rx 470 średnio pasuje do niekręconego X4 955 , nie dość że procek ma swoje lata i będzie hamować kartę to jeszcze same sterowniki AMD mogą mieszać w takiej konfiguracji gdzie masz procek i kartę od AMD .

• -1

E5200 Cooled by Karakorum | Asus P5QL-E | 4GB DDR2 800 mhz |Asus HD4850 512MB | Transcend SSD370 128GB + Toshiba 1TB i WD 320GB | Corsair VX 450W | CM Elite 335

Kyle
  • Kyle
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 11472 postów

sterowniki AMD mogą mieszać w takiej konfiguracji gdzie masz procek i kartę od AMD .

Nie miałem takich problemów - choć dosyć dawno to było.

• 0

Gemtin1
  • Gemtin1
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 1879 postów

Przypuszczam że nie chodziło mu o żadne mieszanie tylko o niezbyt dobre połączenie jakim jest słaby procesor + karta graficzna od amd.

Program od gigabyte jest Ci zbędny, zainstaluj po prostu sterowniki ze strony amd.

• 0

| i5 3570K @ 4,7 GHz | AsRock Z77 Extreme4 | Gigabyte GTX1060 6GB @ 2100/9200 | GoodRam Play 2x4GB 1866 MHz @ 2133Mhz 10-11-10-28-1T | Plextor M5S 128GB | Seagate 1TB | Xonar DX | XFX XTR 550W |

raq7
  • raq7
  • Początkujący uczestnik
  • Użytkownik
  • 2 postów

Wiecie co, zrobiłem tak jak mówicie, ściągnąłem stery ze strony AMD i się wgrały, tylko jest następny problem. 

Kolor jest mdły i wyblakły i gorszy niż ten co miałem poprzednio gdy monitor był spięty przejściówką na VGA.

Obecne mam spiętą karte z monitorem przez kabel DVI(wyjście na monitor) i hdmi na karcie. 

Więc patrzyłem trochę na necie, co tu zrobić i koleś miał podobny problem - http://forum.benchma...-na-kablu-hdmi/ 

Istnieje jakiś miernik kolorów, bym mógł zrobić screena i Wam podrzucić byście rzucili okiem i ocenili czy to może ja jestem ślepy czy faktycznie coś nie tak z kolorami? 

Zdaję sobie sprawę, że konfig najlepszy nie jest, niemniej grafa była kupiona pod kątem nowego kompa, którego mam zamiar sobie kupić (czekam na to co się wydarzy w maju w związku z rewelacjami od amd, niewykluczoce, że proce pójdą w dół) i trochę z konieczności, bo stara się zjarała. 
Chcę docelowo kupić w dobrych pieniądzach i5 z kaby lake, płytę pod takiego proca i ram dd4, bo zasilacz i dyski oraz kartę już mam. 

3jpg_asqppxa.jpg

22jpg_asaqqqe.jpg

Użytkownik Klaus edytował ten post 29 marzec 2017 - 20:08

• 0

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: RX 470, Gigabyte, Radeon, G1 Gaming 4gb