Skocz do zawartości
Hadar

Po cholerę komu wielki prawy shift

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu dominuje w Polsce amerykański układ klawiatury ANSI ( https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/37/ANSI_Keyboard_Layout_Diagram_with_Form_Factor.svg ) i powiem szczerze, że mnie zawsze wpienia w takim układzie ten mały Enter i wielki klawisz z symbolami | i \ (których użyłem może ze dwa razy w życiu). Może mi ktoś wytłumaczyć jakie są ergonomiczne zalety małego entera, wielkiego prawego shifta (którego nie wiem czy kiedykolwiek użyłem)  i dużego klawisza z symbolami | i \ 

 

Dużo wygodniejszym moim zdaniem byłoby skrócenie prawego shifta i wrzucenie między niego i znak zapytania klawisz z  symbolami | i \

 

Powiedźcie mi co jest złego w tym układzie ( https://www.technobuffalo.com/wp-content/uploads/2011/02/steelseries-6gv2-enter-key-600x337.jpg ) i dlaczego do jasnej cholery nie jest to dominujący standard.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to wynika że sposobu szybkiego pisania na klawiaturze w którym enter naciska się małym palcem prawej ręki. Każdy przycisk ma jeden mechanizm pod sobą, mniejszy przycisk oznacza łatwiejsze wciskanie go.

Tak samo lewy i prawy shift, naciskanie są małym palcem tj. Lewy naciskasz lewa ręka gdy chcesz napisać literę która jest obsługiwana prawą ręka i odwrotnie.

Pisanie na klawiaturze w teorii powinno polegać na pamięci mięśniowej palców (piszesz nie patrząc na nią).

Lub powód jest inny, Amerykanie jak to Amerykanie muszą mieć wszystko inaczej, mile, stopy, farenheity, samochody itd. A że US jest największym rynkiem zbytu to producenci ograniczając koszta dostosowują klawiatury do ich potrzeb.

 

Tapatapatap Xperia X

Edytowane przez Gemtin1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Gemtin1, każdy klawisz musi być w jednym rzędzie, aby móc szybko pisać bez patrzenia na klawiaturę. Ja właśnie preferuję tylko taki układ, bo po co mi taki wielki Enter? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...